В українських банків виникла дірка у 25 млрд. грн.

Сімнадцяти найбільшим банкам України необхідно збільшити капітал на 24,7 млрд. грн.

Стрес-аналіз 17 найбільших банків показав, що їм необхідно збільшити капітал на 24,7 млрд. грн. Зараз Нацбанк намагається добитися від банкірів готовності збільшити капітал, але "дочки" іноземних банків не вважають методику об'єктивної і не бачать необхідності в такому значному збільшенні капіталу, тоді як українські банки в цілому з нею згодні.

За ініціативою Європейського банку реконструкції і розвитку у вівторок відбулася зустріч представників Міністерства фінансів, Національного банку та українських банків з іноземним капіталом з місією МВФ. За словами одного з учасників заходу, запрошений на зустріч виконавчий директор НБУ з банківського нагляду Олександр Кірєєв повідомив загальні результати стрес-аналізу показників 17 найбільших банків, проведеного за методикою МВФ, згідно з яким цим кредитним установам необхідно капіталізуватися на 24,7 млрд. грн..

Необхідна для капіталізації сума менша за вказану в попередніх розрахунках МВФ. Перед наданням першого траншу у фонді підрахували, що банкам необхідно 10 млрд. дол., а на початку року назвали цифру 12 млрд. дол. (за курсом 7,7 грн. - 92,4 млрд. грн..), з яких 6-7 млрд. дол. необхідно банкам з іноземним капіталом. За даними НБУ, на 1 жовтня сумарний статутний капітал найбільших банків становив 32,699 млрд. грн., власний - 53,488 млрд. грн. Це означає, що у ряду банків вийшов негативний капітал.

У банках з українськими акціонерами стверджують, що задоволені результатами стрес-тесту. "Вийшло, що у нас резервів більше, ніж потрібно, і ми повинні знизити їх на 1 млрд. грн., - заявив банкір.- Але наш внутрішній ризик-менеджмент оцінює всі дещо песимістичніше, тому своя методика більш досконала, ніж привезена з Європи". "Аудитори зізналися, що у нас ситуація виявилася кращою, ніж в іноземних банках, - сказав заступник голови іншого українського банку. - У планах акціонера на цей рік було збільшення капіталу на більшу суму, ніж вони нарахували".

Представники іноземних банків кажуть, що зараз намагаються переконати НБУ хоча б у тому, що не забиратимуть кредитні лінії, виділені дочірнім установам. За даними секретаріату президента, із зовнішнього банківського боргу у 42,1 млрд. дол. цього року необхідно повернути 16,8 млрд. дол. "За нашими оцінками, 5 млрд. дол. з них - публічні борги, які треба віддати, оскільки може бути оголошений дефолт по емітентах, а по решті боргів потрібно вести переговори, - говорить керівник головної служби соціально-економічного розвитку секретаріату президента Роман Жуковський.- Якщо акціонери відмовляться докапіталізовувати банк, державі доведеться підтримати будь-який з цих банків, тому що вони – системоутворюючі".

Читайте також:
Сьогодні уряд та НБУ вирішать, яким банкам давати гроші
МВФ прогнозує світовій економіці рівень часів ІІ Світової війни
Нацбанк витратив майже 1,5 млрд. дол. на стабілізацію гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: