Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В українській ГТС відзвітували про перші дні транзиту російського газу за новою угодою

Там підтверджують переваги принципу "качай або плати".

"Оператор ГТС України" виконує заявки на транзит від "Газпрому" в повному обсязі від 7:00 першого січня .

Про це повідомили в пресслужбі ТОВ.

ГТС забезпечує транспортування газу з Російської Федерації до країн ЄС і Молдови в режимі 35-45 млн кубометрів на добу.

Разом з тим Оператору ГТС повністю оплачують добові потужності на відповідних вхідних та вихідних точках із розрахунку заброньованого на 2020 рік обсягу 65 млрд куб. м.

"Це підтверджує очевидні переваги принципу "качай або плати", який раніше було впроваджено в українське енергетичне законодавство згідно з європейськими нормами", - йдеться в повідомленні.

Окрім цього, там повідомили, що у зв’язку з невеликими обсягами транзиту з початку року українська газотранспортна система функціонує частково в реверсному режимі.

"Тобто попит споживачів в східних та південних регіонах України забезпечується транспортуванням газу з підземних сховищ газопроводом Союз в напрямку "захід-схід". Відповідно, попередні інвестиції в підготовку реверсної схеми роботи ГТС себе виправдали", - зазначили там.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Сам документ сторони називають компромісом, який буде вигідним для обох. Україна відмовилася від судових позовів до "Газпрому", але отримає понад 7 мільярдів доларів за транзит. Але керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розраховує, що прибутки будуть більшими.

Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Залиште свій коментар

Вибір редакції