В Україну істотно збільшився обсяг поставок російського пива

Зокрема російська алкогольна продукція потрапляє на територію "ДНР" та "ЛНР".

В Україні введене ембарго проти російських продуктів не працює. Зокрема доля поставок російського пива в країну зросла. Про це повідомляє КомерсантЪ з посиланням на дані митної статистики від одного з великих учасників ринку.

За отриманими даними, частка поставок в Україну в структурі експорту російського пива становить 62,4%.

Так, у першому півріччі 2016 року загальний обсяг експорту пива з Росії виріс в 1,6 рази, а саме до 9,71 мільйона декалітрів. Зокрема обсяг зріс за рахунок України, куди поставки зросли в 3,3 рази, тобто до 6,06 мільйона декалітрів.

Основний обсяг експорту в Україну припадає на продукцію трьох пивоварних компаній - МПКБ "Очаківське" (марка "Очаківське"), ТОВ "Ліпецкпіво" ( "Приятель") і МПК ( "Жигулі", "Хамовники").

Поставки пива кожної з цих компаній істотно зросли з початку року.

У відділі продажів "Ліпецкпіва" названі цифри за обсягом експорту компанії в Україну назвали "схожими". Водночас співрозмовник КомерсантЪ пояснив їх підписаними в цьому році контрактами з чотирма великими компаніями з "ДНР" і "ЛНР". Крім того, за словами менеджера "Ліпецкпіва", в тих же регіонах присутня також продукція "Очаківське" і МПК.

Також на територію "ДНР" та "ЛНР" потрапляють й російська горілка та вино. 

"Це роблять ті компанії, які або вже перебувають під санкціями, як, наприклад, кримська" Массандра ", або ті, хто не боїться під них потрапити", - розповів директор центру досліджень федерального і регіонального ринків алкоголю Цифрра Вадим Дробиз.

Крім того, у Центральній акцизній митниці підтвердили, що постачання російського пива на Україну тривають.

Зазначимо, Україна ввела ембарго на російські товари 10 січня 2016 року. Обмеження на ввіз товарів буде знято не раніше 31 грудня 2017 року.

Нагадаємо, протягом першого півріччя 2016 року доходи Росії від експорту газу та нафти впали на третину порівняно з минулорічними показниками. Тож РФ недоотримала загалом понад 15 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Наступна публікація