Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україну прибуде 168 тис. тонн південноафриканського вугілля

У "Центренерго" зазначають, що змушені купувати вугілля через можливу блокаду з боку РФ та окупованих територій.

4 грудня в Україну прибуде 168 тисяч тонн антрацитового вугілля з ПАР, повідомляє енергогенеруюча компанія ПАТ "Центренерго".

Поставки здійснюються на основі підписаного наприкінці вересня двостороннього договору з Mercuria Energy Trading SA (Швейцарія), передає Інтерфакс-Україна.

У "Центренерго" зазначають, що змушені купувати південноафриканське вугілля, щоб успішно пройти осінньо-зимовий період 2015-2016.

"У донбаського вугілля є безумовна перевага в цінових параметрах. Але на сьогоднішній день диверсифікація поставок палива - це єдиний дієвий хід у протистоянні гіпотетичній вугільній блокаді з боку РФ та окупованих територій Донбасу", - йдеться в повідомленні компанії.

Відео В помсту за Крим Росія припинила поставляти вугілля в Україні

Нагадаємо, держкомпанія "Центренерго" нині відчуває гострий дефіцит антрацитового вугілля через військові дії на Донбасі. Підприємство вело переговори зі швейцарською компанією "Меркурі" про імпорт антрацитових марок вугілля не лише з ПАР, а й з Росії.

Міністр енергетики України Володимир Демчишин раніше повідомляв, що перші партії південноафриканського вугілля за контрактами, укладеними українськими суб'єктами тепло- та енергогенерації, надійдуть у країну наприкінці вересня.

На початку липня 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості негайно почати укладання контрактів на імпорт дефіцитного антрацитового вугілля, поставки якого в необхідних обсягах можливі з Росії, ПАР та окупованих територій Донбасу.

Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля ще з літа 2014-го, коли внаслідок військових дій повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована більша частина шахт.

Близько 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС. Решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу та вугілля, а також гідроелектростанції та "зелена" енергетика.

Україна 2014 року імпортувала кам'яного вугілля та антрациту на загальну суму 1,773 мільярда доларів.

Торік Україна також постачала вугілля із ПАР. Тоді Генпрокуратура "накопала" в поставках африканського вугілля порушень на 800 мільйонів гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції