В Україну приходить новий авіаперевізник

Ще ожна компанія буде здійснювати пасажирські перевезення до Ізраїлю. Причин аж дві: послаблення позицій "АероСвіту" та велика кількість пасажирів.

25 жовтня ізраїльський авіаперевізник Arkia відкриває рейс Тель-Авів-Київ.

Рейси з України до Ізраїлю будуть виконуватися двічі на тиждень.

На сьогоднішній день за цим маршрутом виконує рейси лише українська авіакомпанія "АероСвіт" у співпраці з ізраїльської El Al.

Ціни на квитки Arkia ще не встановила. Для порівняння, з Києва до Тель-Авіва з "АероСвітом" можна долетіти за 780 доларів, а з Тель-Авіва до Києва з El Al трохи дешевше - від 500 доларів до 730 доларів.

Авіакомпанія Arkia вже кілька років намагалася вийти на український ринок. Однак появу конкурентів на цьому напрямку блокувала авіакомпанія "Аеросвіт". Право на польоти до Ізраїлю український перевізник отримав за міжурядовою угодою в 1993 році. Згідно з документом, лише дві авіакомпанії (по одній від кожної країни) були наділені правом перельотів між Ізраїлем та Україною. У 2005 році країни через збільшення пасажиропотоку розширили кількість частот. Тоді в цьому напрямку хотіла запустити рейси українська Донбасаеро, однак плани компанії не були здійснені. "Через кризу лобістські можливості українських перевізників, зокрема "АероСвіту", суттєво зменшилися, чим і скористалася Arkia", - пояснює директор Центру політичного і економічного аналізу Олександр Кава.

В даний час ізраїльський напрямок є одним із найбільш "людних" на ринку авіаперевезень України. У минулому році пасажиропотік між двома країнами склав понад півмільйона осіб. "В Ізраїлі мешкає багато наших співвітчизників. Крім того, у вересні, на єврейський Новий рік, до Умані приїжджає близько 250 тис. паломників з Ізраїлю", - відзначає Кава.

Аналітики сходяться на думці, що поява ще одного перевізника на маршруті Тель-Авів - Київ підвищить конкуренцію, а Arkia буде намагатися переманити клієнтів шляхом зниження тарифів. За словами Олександра Кави, протягом довгого часу на ринку існувала олігополія і два гравці штучно завищували тарифи на перельоти. "У будь-якому випадку поява ще одного перевізника позитивно позначиться на українських пасажирів, так як ціновий сегмент розшириться", - вважає аналітик інвесткомпанії Сократ Сергій Невмержицький.

За оцінками аналітика, у середньостроковій перспективі вихід на ринок України нового гравця не зможе похитнути позиції "АероСвіту". "Якщо ж конкуренція стане жорстокою, то компанії доведеться переглядати свою цінову політику", - говорить Невмержицький.

Нагадаємо, у компанії "АероСвіт" через кризу виникли серйозні проблеми, впритул до страйків працівників. У зв'язку зі зниженням пасажиропотоку компанія вперше за десять років поступилася лідерство на вітчизняному авіаринку. Зокрема, у лютому було прийнято рішення звільнити 20% персоналу.

Читайте також:

"Аеросвіт" домовився зі страйкуючими пілотами та відновив польоти

"АероСвіт" виставили на продаж

Луценко вирішив заробити на хасидах 650 тисяч гривень

Хасиди в Умані зустріли Новий рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: