В Україну знову завезуть дешеве м'ясо з Бразилії, заборонене через небезпечні бактерії

Дата публікації
Перегляди
2683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україну знову завезуть дешеве м'ясо з Бразилії, заборонене через небезпечні бактерії

За неофіційними даними, ввезення бразильської свинини в Україну не припинялося. / Фото: nnm.ru

Бразильська свинина дешевша української в середньому на 20%.

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба дозволила Бразилії поставляти в Україну свинину. Про це вчора повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк. За його словами, на сьогодні дозволи отримали п'ять або шість підприємств, однак поставки ще не розпочалися.

Нагадаємо, заборону на ввезення м'яса з Бразилії було запроваджено 20 березня через виявлення у свинині підвищеного рівня мікроорганізмів, але за останні місяці Держветфітослужба проінспектувала ветслужбу країни та місцевих виробників і не виявила порушень.

Тим часом топ-менеджери українських сільгоспвиробників на правах анонімності повідомили виданню "Коммерсант-Украина", що насправді ввезення бразильської свинини не припинялося. За даними митниці, за 5 місяців 2013 року в Україну ввезли близько 34,4 тис. т бразильського м'яса (57% імпорту). "Частина свинини дійсно оформлялася на митниці вже в квітні-травні,- зазначає експерт аграрних ринків асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Аліна Жарко.- Можливо, це були партії, завезені до заборони".

У цілому в УКАБ вказують на зниження імпорту свинини за підсумками січня-травня на 5,5%. "Основною причиною такого скорочення ми вважаємо не заборону на ввезення бразильського м'яса, а зростання власного виробництва",- говорить Жарко.

М'ясо з Бразилії завдяки місцевим кормовим культурам і держпідтримці дешевше українського в середньому на 20%, розповідають учасники ринку. "Як правило, це субпродукти, які активно купуються виробниками ковбас і напівфабрикатів, або оброблені туші, які бере рітейл в гонитві за низькою ціною,- повідомив гендиректор корпорації "Тваринпром" Сергій Гнатюк.- З такою продукцією важко конкурувати".

Зазначимо, раніше повідомлялося, що українських школярів годують простроченими м'ясом і маслом з кишковими паличками.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2683
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація