В "Укрпромбанку" закінчилася заборона на видачу депозитів, але грошей немає

Через неможливість погасити заборгованість перед кредиторами та вкладниками, "Укрпромбанк" може бути незабаром ліквідований.

Сьогодні, 21 липня, в "Укрпромбанку" закінчується мораторій на задоволення вимог кредиторів. Проте величезній кількості кредиторів і вкладників банку, яких тільки серед населення близько 1 млн людей, поки що рано розраховувати на повернення коштів, — уряд досі не рекапіталізував банк. Доля фінустанови невідома — на вчорашній нараді в НБУ чиновники так і не прийшли до спільної думки щодо подальшої роботи банку.

"Поки нам розпоряджень ніяких не надходило, але грошей на виплату всім вкладникам у банку немає. Дзвоніть наступного тижня, тоді буде ясно: націоналізують банк або ліквідовують. Третього не дано", — підвела підсумок консультант контакт-центру Укрпромбанку.

Керівництво банку вважає за краще не розголошувати подальші плани його роботи. Тимчасовий адміністратор Укрпромбанку Костянтин Раєвський розпливчато заявив, що у банку "є декілька варіантів роботи", і 21 липня у фінустанові "визначатимуть, який більше підходить".

Раніше Раєвський заявляв, що планує завершити рекапіталізацію банку до закінчення мораторію і до цього часу почати погашати картотеку неплатежів.

Нагадаємо, поки що держава рекапіталізувала лише три банки: "Родвід", "Київ" та "Укргазбанк".

За інформацією, раніше поширеною раніше тимчасовою адміністрацією банку, "Укрпромбанк" досяг домовленості про реструктуризацію 95% зобов'язань перед зовнішніми кредиторами (із загальної суми 120 млн. доларів), що є основною умовою рекапіталізації банку державою, і відповідні листи від кредиторів знаходяться в Міністерстві фінансів.

Основним аргументом Мінфіну при відмові від рекапіталізації банку є невиконання останнім вимоги про трансформацію в публічне АТ.

В неофіційних бесідах банківські експерти називають можливу причину, за якою не приймається рішення про рекапіталізацію "Укрпромбанку". Мовляв, група компаній "Альфа-нафта", яка зараз контролюється "Приватбанком", винна "Укрпромбанку" більше 5 млрд грн, суперечка про повернення яких і міг стати причиною для спроб ліквідації "Укрпрому".
На думку банкірів, можливо, в зв'язку з цим Міністерство фінансів під будь-якими приводами затягує ухвалення рішення про рекапіталізацію "Укрпромбанку".

Читайте також:

Мінфін повністю викупив банк "Родовід"

Банку "Надра" і "Укрпромбанку" загрожує ліквідація

Вартість банку "Родовід" знизили у 500 разів

Мінекономіки: найглибшу точку кризи Україна вже минула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: