Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Укрстат хочуть призначити випускника Могилянки, який працював на гранті уряду РФ. Ексклюзив ТСН.uа

Вахітов стверджує, що з 1 січня звільнився, тому що закінчився грант уряду РФ.

Міністерство економіки подало Кабміну кандидатуру Володимира Вахітова на посаду голови Державної служби статистики.

Про це стало відомо ТСН.uа із власних джерел в уряді. Підібрати керівника цієї структури Мінекономіки намагається вже півтора року.

Володимир Вахітов народився 21 січня 1976 року в Барнаулі (Росія). Він закінчив Києво-Могилянську академію та університет Кентуккі. Наразі викладає у Київській школі економіки і водночас є старшим науковим співробітником Національного дослідного університету "Вища школа економіки" Росії, федеральної бюджетної установи.

У відділенні Вищої школи економіки в Санкт-Петербурзі, де розташована Лабораторія теорії ринків і просторової економіки, ТСН.uа підтвердили, що претендент на пост глави Укрстату працює у них на умовах неповної зайнятості. Однак, запевнили, що зараз він у Києві. 22 жовтня 2014 року Вахітов провів семінар в Москві на тему приватизації в Україні.

ТСН.uа зв'язався з Вахітовим. За його словами, з 1 січня цього року він звільнився з російського наукового закладу, адже закінчився грант уряду Російської Федерації, а на новий грант він не претендує, оскільки його не влаштовують умови фінансування. За його словами, подати документи на посаду глави Укрстата йому "підказали однокурсники в керівництві Мінекономіки". Однак процес призначення затягнувся. "Я зібрав документи ще два місяці тому, пройшов усі співбесіди", - зазначив Вахітов.

У разі призначення, йому будуть доступні первинні звітні дані підприємств, якими володіє Укрстат і які в необробленому вигляді, згідно з українським законодавством, яке гармонізоване з ЄС, є конфіденційними. На запитання ТСН.uа, чи не стануть ці дані надбанням зацікавлених російських користувачів, Вахітов зазначив, що до цього часу отримував їх конфіденційно, і подавав лише в обробленому вигляді. Якщо Кабмін призначить його головою Укрстату, обіцяє спростити роботу користувачів із первинними даними підприємств.

Залиште свій коментар

Вибір редакції