В Укрстат хочуть призначити випускника Могилянки, який працював на гранті уряду РФ. Ексклюзив ТСН.uа

Вахітов стверджує, що з 1 січня звільнився, тому що закінчився грант уряду РФ.

Міністерство економіки подало Кабміну кандидатуру Володимира Вахітова на посаду голови Державної служби статистики.

Про це стало відомо ТСН.uа із власних джерел в уряді. Підібрати керівника цієї структури Мінекономіки намагається вже півтора року.

Володимир Вахітов народився 21 січня 1976 року в Барнаулі (Росія). Він закінчив Києво-Могилянську академію та університет Кентуккі. Наразі викладає у Київській школі економіки і водночас є старшим науковим співробітником Національного дослідного університету "Вища школа економіки" Росії, федеральної бюджетної установи.

У відділенні Вищої школи економіки в Санкт-Петербурзі, де розташована Лабораторія теорії ринків і просторової економіки, ТСН.uа підтвердили, що претендент на пост глави Укрстату працює у них на умовах неповної зайнятості. Однак, запевнили, що зараз він у Києві. 22 жовтня 2014 року Вахітов провів семінар в Москві на тему приватизації в Україні.

ТСН.uа зв'язався з Вахітовим. За його словами, з 1 січня цього року він звільнився з російського наукового закладу, адже закінчився грант уряду Російської Федерації, а на новий грант він не претендує, оскільки його не влаштовують умови фінансування. За його словами, подати документи на посаду глави Укрстата йому "підказали однокурсники в керівництві Мінекономіки". Однак процес призначення затягнувся. "Я зібрав документи ще два місяці тому, пройшов усі співбесіди", - зазначив Вахітов.

У разі призначення, йому будуть доступні первинні звітні дані підприємств, якими володіє Укрстат і які в необробленому вигляді, згідно з українським законодавством, яке гармонізоване з ЄС, є конфіденційними. На запитання ТСН.uа, чи не стануть ці дані надбанням зацікавлених російських користувачів, Вахітов зазначив, що до цього часу отримував їх конфіденційно, і подавав лише в обробленому вигляді. Якщо Кабмін призначить його головою Укрстату, обіцяє спростити роботу користувачів із первинними даними підприємств.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: