Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В "Укрзалізниці" поскаржилися на 10-мільярдні збитки на пасажирських перевезеннях

На підприємстві вважають, що державна політика щодо галузі побудована неправильно.

Відсутність державних дотацій на пасажирські перевезення залізницею вирізняє Україну з-поміж інших країн Європи. Так вважає директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ "Укрзалізниця" Антон Саболевський.

За його словами, роль залізниці в мобільності населення важко переоцінити, тому соціальне навантаження на цей сектор належно оцінили та підтримують у багатьох країнах світу. Зокрема, Польща виділяє дотації розміром 1,7 млрд євро на рік, Австрія – 5 млрд євро на рік, Німеччина – 13,9 млрд євро на рік, Китай – 49 млрд євро на рік. "Франція, яка за розмірами близька до України, щорічно вкладає в розвиток залізниць 5,3 млрд євро з бюджету країни. У той же час Україна залишається країною, що має розгорнуту залізничну мережу, і залізничний транспорт є основним для пересування її мешканців у міжміському та регіональному сполученні, і при цьому держава зовсім не фінансує перевізника", — зазначив Саболевський.

Посадовець "Укрзалізниці" пояснив, що пасажирські перевезення збиткові практично в усьому світі, тож саме держава стає їхнім гарантом. "На жаль, Україна входить до малочисельної групи країн світу, де держава жодним чином фінансово не підтримує розвиток пасажирських залізничних перевезень. Щороку пасажирські перевезення завдають перевізнику близько 10 млрд грн збитків, при цьому залізниця вимушена за власні кошти, отримані, в основному, від вантажних перевезень, модернізувати та закуповувати пасажирський рухомий склад, щоб забезпечувати свою соціальну функцію. Але в такому випадку держава та громадяни не повинні чекати від "Укрзалізниці" технічного дива на кшталт Hyperloop або рівня залізниць Китаю", — наголосив він.

Раніше повідомлялося, що "Укрзалізниця" скасувала закупівлю подарункових наборів вартістю понад мільйон гривень. Про це повідомив керівник ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов. "Пити чай зі стаканів за 2 тисячі гривень точно не смачніше. Хоча там є коробка і ложка з логотипом. Може, через це на них хотіли витратити більше мільйона. Нахабність у деяких захмарна. Закупівлю підстаканників зупинив", - наголосив він.

Відео Укрзалізниця починає оновлювати електрички – Економічні новини

  "Укрзалізниця" починає оновлювати електрички. Цього року пощастить поки двом областям. Детальніше про це, а також про безпеку українських готелів та допомогу з безробіття - дивіться в економічному огляді після свіжого курсу валют.  

Укрзалізниця починає оновлювати електрички – Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції