В уряді назвали фантастичну суму, необхідну для якісних доріг в Україні

Дата публікації
Перегляди
1487
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В уряді назвали фантастичну суму, необхідну для якісних доріг в Україні

Для пристойної якості доріг в Україні необхідний трильйон гривень

Орієнтовна цифра має 14 нулів.

Для відновлення українських автомобільних доріг і приведення їх до якісного рівня необхідно витрачати 50-100 млрд грн. щороку протягом 10-20 років. Загалом це означає суму приблизно в трильйон гривень.

"Щоб відновити ті дороги, які у нас є, ми порахували, необхідно від 50 до 100 млрд грн на рік протягом 10 років. Якщо 50 млрд грн на рік, то це 20 років, якщо 100 млрд грн – 10 років", - розповів директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України Роман Хміль.

За його словами, ця сума не є надто великою в прив'язці до прикладів європейських країн.

"Це не такі великі кошти, наприклад Польща за останні 10 років вклала в дороги близько € 80 млрд. Частина цих коштів вони зібрали самі у вигляді акцизів, більшу частину дав Євросоюз у вигляді позик", - додав він.

Разом із тим міністр інфраструктури Андрій Пивоварський попередив, що кардинальної зміни ситуації в автодорожньої галузі в Україні в поточному році не відбудеться. Держагентству автомобільних доріг України бракує коштів на ремонт та утримання доріг.

"На сьогоднішній день витрачено приблизно 1,2 млрд грн. Це менше ніж 10% від того, що необхідно, щоб зробити ямковий ремонт", - пояснив він.

Пивоварський також заявив, що змінити ситуацію з фінансуванням дорожньої галузі може створення цільового дорожнього фонду, який буде наповнюватися за рахунок надходжень від сплати акцизу на паливо.

Раніше повідомлялося, що в Україні може побільшати якісних доріг. Міністерство інфраструктури розпочало масштабне реформування Укравтодору.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1487
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація