В уряді обіцяють відкрити доступ до інформації про власників усіх земельних ділянок

В уряді обіцяють відкрити доступ до інформації про власників усіх земельних ділянок

До 6 жовтня мають відкрити для вільного доступу базу земельних ділянок по всій Україні / Фото: ТСН.ua

Бази даних для публічного доступу відкриють до 6 жовтня.

Починаючи від 6 жовтня, в Україні можна буде дізнатися, хто володіє тією чи іншою земельною ділянкою. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) планує відкрити доступ до Державного земельного кадастру для всіх українців.

Про це сьогодні повідомив віце-прем'єр-міністр та очільник Мінрегіону Геннадій Зубко, передає УНІАН.

"До 6 жовтня ми повинні відкрити реєстри для того, щоб кожна людина могла побачити, кому належить та чи інша земельна ділянка за номером земельного кадастру", – запевнив Зубко.

Сьогодні доступ до реєстрів уже мають нотаріуси, які можуть брати витяги із земельного кадастру для здійснення нотаріальних дій.

Презентацію концепції децентралізації у сфері земельних відносин у рамках децентралізації земельної сфери запланували на засіданні Кабміну 23 вересня.

Нагадаємо, у середині серпня Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) у рамках урядової політики розширення доступу до Держземкадастру запустила електронну послугу надання приватним і державним нотаріусам доступу до земкадастру для видачі з нього витягів. Тоді доступ до бази даних отримали майже 100 нотаріусів. За словами самих нотаріусів, вартість підключення до послуги з усіма витратами становить 8 тис. грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація