В уряді озвучили шалену цифру збитків від блокування транзиту з РФ

Репутаційні ж втрати будуть узагалі катастрофічними, кажуть у Мінінфраструктури.

Блокування активістами транзитного російського транспорту на території України загрожує державі величезними фінансовими та репутаційними втратами. Про це заявив керівник департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль на власній сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, слід чітко розрізняти поняття транзиту та двосторонніх перевезень між країни. В разі блокування транзиту Росія відповість тим самим. І Україна залишиться без можливості переправляти суходолом свої товари до країн Азії.

"Порахуємо наші втрати: транзит автомобільний через РФ: 4 млрд.грн. транспортних доходів + 50 млрд.грн. вартість наших товарів, які таким чином перевозиться до країн Азії. Двосторонні автоперевезення до РФ: 2 млрд.грн. + товарообіг. Транзит залізничний: 9 млрд.грн. + товарообіг. Груба оцінка втрат - 15 млрд.грн. транспортних доходів + мінімум 100 млрд.грн. від продажу наших товарів на експорт. Боюсь, що насправді значно більше, страшно рахувати", - пояснив чиновник.

Він також нагадав, що з цих грошей надходять податки до бюджету і фінансуються, зокрема, видатки на медицину, армію, пенсії. Крім того, за словами Хміля, зупинка транзиту з вини України може мати наслідком виключення з СОТ через порушення міжнародних угод, підрив репутації України як країни-транзитера, втрату транспортних перевезень великими компаніями через нашу територію. "Як тільки ми перестаємо вести себе цивілізовано, ми перетворюємось в очах наших партнерів на Сомалі, з усіма негативними наслідкам", - зазначив посадовець.

 

ЦІНА СВОБОДИСьогодні політична партія ВО "Свобода" вирішила продовжити блокування російського транзиту:...

Опубліковано Roman Khmil 26 лютого 2016 р.

Хміль закликав політиків вирішувати складні питання шляхом експертного обговорення, а не вуличних акцій. "Закликаю всіх справжніх патріотів за експертний стіл, і лише потім можна йти на протести та барикади, свідомо та виважено, розуміючи ціну на декілька кроків наперед", - наголосив він, маючи на увазі заяву партії "Свобода" про блокування російського транзиту українською територією.

Російські фури знову можуть почати блокувати на кордоні

Про це заявляють харківські активісти. Сьогодні з опівночі вантажівки з російськими номерами знову безперешкодно мають право перетинати кордон з Україною. Росія в свою чергу дозволила проїжджати на свою територію вантажному транспорту з України.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: