В уряді підтвердили квоту на експорт зерна

До кінця року з України зможуть вивезти 2 млн. тонн кукурудзи і по 500 тис. тонн пшениці і ячменю.

Уряд запровадив квоти на вивезення зерна з України. Таким чином до кінця 2010 року експортери зможуть вивезти з країни 2 млн. тонн кукурудзи і по 500 тис. тонн пшениці і ячменю. Про це наголосив віце-прем'єр Андрій Клюєв.

Утім, квотування зернових може бути скасовано і раніше. До квоти не входять обсяги зерна, що їх аграрії уже експортували 2010 року. В серпні за кордон було відправлено 1,3 мільйона тонн, а у вересні 1,33 мільйони тонн.

Як повідомлялося, раніше Кабмін подавав суперечливі сигнали щодо можливості обмежити експорт збіжжя після сильної посухи цього літа, і ця непевність значно впливала на коливання внутрішньоукраїнських і світових цін на зерно.

Як правило, щорічно Україна виступає першим постачальником ячменю на світові ринки і п'ятим найбільшим виробником пшениці.

Однак сильна посуха цього літа змусила уряд переглянути прогноз урожаю зернових: якщо 2009 року було зібрано 46 млн. тонн, то цієї осені очікується не більше 38 млн. тонн.

У серпні Росія, яка втратила приблизно 20% врожаю зернових через спустошливу посуху, запровадила цілковиту заборону на експорт збіжжя, яка триватиме до літа 2011 року.

7 жовтня голова профільного комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник повідомив, що Кабінет міністрів прийняв постанову про введення квот на вивіз зерна з України для забезпечення продовольчої безпеки.

Пізніше Міністерство аграрної політики спростовало цю інформацію.

Читайте також:

В уряді спростували введення квот на експорт зерна

Кабмін ввів квоти на експорт зерна

Україна має намір ввести квоти на експорт пшениці і ячменю

ВідеоКабмін ввів квоти на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: