
Держава повністю чи частково володіє понад 3600 підприємствами.
2020 року уряд сподівається отримати від великої приватизації 12 млрд грн. Таку цифру заклали в держбюджет на наступний рік.
Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"В Україні є більше 3,6 тисяч об'єктів, якими повністю або частково володіє держава. З них лише третина більш-менш живі. Решта — фактичні банкрути. Тому, в державній власності повинні залишитись тільки ті підприємства, які забезпечують безпеку держави, є природними монополіями та мають життєво важливе значення для суспільства", - зазначив Гончарук.
Раніше президент Володимир Зеленський доручив передати на приватизацію 500 державних підприємств та продати понад 40 єдиних майнових комплексів та пакетів акцій на прозорих електронних аукціонах в рамках малої приватизації вже до кінця цього року.
"Уже найближчого часу я чекаю від Фонду держмайна наступне: затвердити радника по "Центренерго"; почати процес затвердження інвестиційних радників по решті 14 об'єктів великої приватизації за списком для першочергового продажу; підготувати підприємства для другої черги продажу, щоб було що показувати потенційним інвесторам; до 1 квітня наступного року передати 1 об’єкт для великої приватизації та почати приватизацію ще 5 об’єктів великої приватизації", - повідомив прем'єр.
Гончарук наголосив, що "із саботажем на місцях — будемо приймати рішучі рішення. За необхідністю — залучимо правоохоронні органи. Приватизація — це відкриття великого інвестиційного вікна можливостей для збиткових і непрацюючих роками підприємств".
Бюджет-2020 отримає близько 12 млрд від приватизації. В Україні є більше 3,6 тисяч об'єктів, якими повністю або...
Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Четвер, 14 листопада 2019 р.
Нагадаємо, президент роздав завдання на рік наперед. Серед них – земельна реформа, приватизація, діджиталізація й тотальна боротьба з корупцією.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар