В уряді вигадали новий земельний податок: місцевим громадам обіцяють багатомільярдні надходження

В уряді вигадали новий земельний податок: місцевим громадам обіцяють багатомільярдні надходження

Фото: Associated Press

У профільному міністерстві вважають, що це допоможе вивести з тіні чималу частину пов’язаного бізнесу.

В Україні можуть змінити систему оподаткування землі, щоб боротися із тіньовим бізнесом. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, повідомляє Громадське.

"Бізнесу доведеться платити податки. За різними оцінками є 35-40% тіньового обробітку земель. Є ідея запровадити єдину мінімальну сплату з кожного гектара", - розповів він.

Чиновник звернув увагу на те, що зібрані таким способом гроші мають надійти в розпорядження територіальних громад, на території яких знаходиться оброблювана земля. "100% іде до місцевого бюджету, що призведе до унеможливлення ухилення від сплати податків. За нашими підрахунками, це має збільшити надходження до бюджету приблизно на 13 мільярдів гривень на рік", — зазначив Висоцький.

Керівник профільного міністерства додав, що подібні зміни не стосуватимуться бізнесу, який справно сплачує податки. "З землею дуже легко боротися з тіньовою економікою, бо земля — це актив. Ми через супутник можемо бачити, що там щось росте. Нехай просто кожен заплатить ту саму суму, в залежності від якості землі, звичайно. Це має бути прив’язано до нормативно-грошової оцінки", — сказав Тимофій Милованов.

Довкола земельного питання забагато політики, вважають аграрії

Довкола земельного питання забагато політики, вважають аграрії

Повʼязані теми:

Наступна публікація