В уряді впевнені, що дорога гречка не вдарить по кишенях українців

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк пояснив, чому гречку не завезли з Китаю, та запевнив, що уряд забезпечить "нормальну ціну".

 В розрахунку на рік подорожчання гречки практично не вдарить по кишені українців, заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк у п’ятницю, 11 лютого, в ефірі одного з українських телеканалів.

"Кожен українець з'їдає всього 2 кг гречки, навіть подорожчання на 3-4 гривні - це в рік на 6 гривень може вийти дорожче", - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, уряд впорається з завданням забезпечити необхідну кількість гречки та її нормальну ціну.

Також, за словами Присяжнюка, інтервенція гречки з Китаю, про яку заявляли у міністерстві, не була проведена, тому що її врожай в цій країні збирають у січні-лютому.

Зокрема, відповідаючи на питання, чому уряд так довго тягнув, якщо ще восени говорило про необхідність такої інтервенції, Присяжнюк заявив: "Не зробили з однієї причини:врожай гречки в Китаї збирають в кінці січня - початку лютого. А восени гречки і в Китаї не було, щоб було зрозуміло. І зараз ми укладаємо угоду, - не ми як держава, а бізнесмени, - щоб завезти гречку ".

У той же час народний депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна заявила, що подорожчання гречки є перевіркою для команди Миколи Азарова.

"Якщо уряд піде тим шляхом, на який його зараз штовхають, тобто піде з перевірками силовиків і так далі, про гречці ми можемо забути. Вона зникне на півроку, потім з'явиться по 30 гривень кілограм ", - зазначила Ляпіна.

Нагадаємо, через різке підвищення ціни на крупу гречану Кабінет міністрів хоче скасувати ввізне мито та податок на додану вартість на імпортну гречку.

Читайте також:

В київських магазинах вводять ліміт на продукти

В уряді пообіцяли, що гречка буде коштувати 14 гривень за кілограм

У Києві вартість гречки перевалила за 30 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: