В уряді вже хочуть відмовитись від китайської гречки

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк нагадав, що в Україні виробляється приблизно втричі більше продовольства, ніж споживається населенням.

 Практика закупівлі іноземних товарів для зниження продовольчих цін є неефективною, тому що вона заважає розвитку вітчизняного товаровиробника. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Раніше повідомлялося, що Україна має намір імпортувати 15 тис. тонн вершкового масла з Білорусі для збереження стабільної цінової ситуації на ринку. Також Україна розраховує на поставку 20 тис. тонн гречки з Китаю до кінця березня.

За словами Присяжнюка, підтримка вітчизняних виробників сільгосппродукції не лише дасть стимул для розвитку агропромислового сектору, а й сприятиме зниженню споживчих цін на продовольство.

"Інтервенція іноземною сільськогосподарською продукцією не є правильною. Минулого року нам вдалося утриматися і не робити інтервенції на цукор. Сьогодні площі посіву цукрового буряку зростають і будуть зростати надалі. Так само буде і з гречкою, тому що ціна сьогодні вже є така, яка приваблива для сільгоспвиробника", - заявив Присюжнюк.

Він підкреслив, що підтримка вітчизняного товаровиробника є запорукою доступних цін на продукти,  

Присяжнюк нагадав, що Україна повністю забезпечує себе всією сільськогосподарською продукцією, окрім м'яса та деяких екзотичних видів фруктів. До того ж, за словами міністра, в цілому в Україні виробляється приблизно втричі більше продовольства, ніж споживається населенням.

Для збереження і ефективної реалізації надлишків продовольства, які перевищують рівень споживання українського ринку, необхідно працювати над питанням підвищення ефективності логістики в агропромисловому секторі, наголосив глава Мінагропрому.

"Ми виростили в 2010 році 16,8-17 млн. тонн картоплі, а споживаємо для харчових потреб 6 млн. Як бачимо, 12 млн. тонн картоплі неефективно згодовується худобі або вона взагалі згниває. Що потрібно зробити, щоб виправити ситуацію? Для цього треба будувати овочесховища, необхідна логістика і координація дій між регіонами", - підкреслив Присяжнюк, додавши, що для реалізації надлишкової продукції нам необхідно виходити на зовнішні ринки", - сказав міністр.

Як відомо, в Україні останнім часом різко зросли ціни на гречану крупу. Зокрема, у Києві ціна одного кг гречки подекуди перевищила 30 гривень. Згодом гречка все ж таки подешевшала.

Пізніше в уряді пообіцяли, що гречка буде коштувати не дорожче 14 гривень за кілограм.

Читайте також:

В уряді впевнені, що дорога гречка не вдарить по кишенях українців

Уряд звільнить гречку від мита та податку

Азаров про подорожчання гречки: уряд не винний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: