В якому віці платять більше?

Cоціологи прийшли до висновку, що максимальний рівень прибутків працівників випадає на 24–34 років, потім заробітки неухильно знижуються

Cоціологи прийшли до висновку, що максимальний рівень прибутків працівників випадає на 24–34 років, потім заробітки неухильно знижуються

Після 35 років на великі прибутки розраховувати не варто. Фахівці ВЦІОМ (Росія) з'ясували, що працюючим людям, які переступають вікову межу 35 років, платять менше, ніж в період 24–34 років. Дослідження соціологів фактично спростовує думку про те, що 35 років – це розквіт кар'єри. Доживши до 40 років, більшість заробляє менше, ніж в найактивніший період, і з віком прибутки тільки скорочуються. 


За кордоном фахівці, які потрапляють у вікову категорію 45–60 років, навпаки, заробляють більше, ніж молодь. Традиційно в розвинених країнах самими високооплачуваними залишаються представники старшого покоління – 50–60 років. А в Росії люди цього віку найчастіше випадають з професійного життя, позбавляючись будь-якого доходу, окрім пенсії.

Спеціальності, на які вони можуть розраховувати, відносяться до категорії низькооплачуваних – бібліотекарі, гардеробники, ліфтери, конс'єржи, прибиральники і двірники. Хоча зараз на цих посадах з літніми людьми успішно конкурують гастарбайтеры.

Працюючі громадяни 30–35 років закінчували школу і отримували перший досвід роботи в 1980–1990-і роки.

Вони відносяться до працівників, які сформувалися в ринкову епоху, мають в своєму розпорядженні максимальний об'єм знань і корисний досвід, у зв'язку з чим високо цінуються в бізнесі.

А люди 50–60 років виявилися переобтяженими радянськими стереотипами і штампами – в освіті, менталітеті. Це робить майже неможливою їх адаптацію до сучасної ринкової ситуації.

Крім того, люди, яким зараз близько 40 років, застали часи, коли доводилося працювати номінально – відбувати встановлені порядком організації години роботи і отримувати за це зарплату відповідно до тарифної сітки і преміальні. Зарплату тоді платили всім, зокрема 13-у, незалежно від рівня професіоналізму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: