В Японії зафіксовано рецесію

Економіка Японії, друга в світі за величиною, вступила в стадію рецесії вперше з 2001 року.


ВВП Японії у третьому кварталі 2008 року зменшився на 0,4% в річному обчисленні. У другому кварталі поточного року економіка країни зменшилася на 2,4%. Таким чином, протягом двох кварталів поспіль японський ВВП падав, що і є ознакою технічної рецесії.

У серпні 2008 року уряд Японії вже заявляв, що економіка країни, можливо, вже увійшла до фази рецесії. У липні японський Центробанк знизив прогноз щодо зростання ВВП на 2008 рік до 1,2%. З 2002 року економіка Японії росла на 2% щорічно.

14 листопада стало відомо, що в рецесії також опинилася економіка країн єврозони. У другому, і в третьому кварталі поточного року ВВП єврозони знизився на 0,2%.

Економічний спад в багатьох країнах світу в першу чергу пояснюється світовою фінансовою кризою. За оцінками більшості міжнародних фінансових організацій, і в кінці 2008 року, і в 2009 році падіння темпів зростання світової економіки продовжиться. Як вважають у Світовому банку, у 2009 році глобальний ВВП збільшиться на 1%, а за даними Міжнародного валютного фонду - на 2,2%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: