В ЄБРР розповіли про ВВП та інфляцію в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку опублікував на своєму сайті доповідь, в якій прогнозує уповільнення темпів зростання валового внутрішнього продукту України до 1%.

Згідно з доповіддю, зростання ВВП в Україні сповільниться до 6,0% в цьому році порівняно з 7,6% в 2007 р. і впаде приблизно до 1% в 2009 р.

Окрім того, ЄБРР прогнозує інфляцію в 20,2% (з початку року), середньорічну інфляцію – 24,8%.

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в поточному році очікується ЄБРР на рівні 17,8 млрд. дол., обсяг прямих іноземних інвестицій прогнозується на рівні 9,5 млрд. дол.

"Короткострокові перспективи розвитку економіки країни дедалі похмуріші. У 2008 році темпи інфляції повинні знизитись до 6%, а наступного року їх чекає різке падіння через менш сприятливу зовнішньоекономічну кон`юнктуру і скорочення внутрішнього попиту. Пом`якшенню зовнішньоекономічного шоку, пов`язаного з підвищенням ціни на газ, що імпортується, і/або зниженням цін на метали, що очікується в новому році, може сприяти встановлення гнучкішого режиму обмінного курсу. Як і раніше зберігається чинник уразливості в банківській системі, чий швидкий розвиток, ймовірно, загальмується через посилювання умов залучення зовнішнього фінансування і погіршення якості активів. З кінця серпня український приватний сектор виявився практично відрізаний від міжнародних ринків капіталу, що особливо важко позначилося на становищі банків і підприємств з низьким кредитним рейтингом", - відзначає ЄБРР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: