В Єгипті сформовано новий уряд

В Єгипті відбулися істотні перестановки в уряді. Проте, президент, за скинення якого протестують тисячі єгиптян, все ще залишається на посаді.

Хосні Мубарак
Хосні Мубарак
Президент Єгипту Хосні Мубарак назвав новий склад уряду країни. Як повідомляють місцеві ЗМІ, серед найголовніших перестановок є призначення нового міністра внутрішніх справ.

Як повідомляється, звільнено міністра фінансів Єгипту і зміщено міністра внутрішніх справ, проти якого виступали демонстранти за придушення протестів.

Місце глави мінфіну замість Юссефа Бутроса-Галі зайняв Джавдат ель-Мальт, який раніше обіймав посаду керівника служби аудиту і відомий за успіхи у боротьбі з корупцією, сказало одне з джерел.

Однак сам ель-Мальт спростував це повідомлення в інтерв'ю телеканалу Аль-Арабія. Але канал повідомив, що Бутрос-Галі відмовився увійти до нового уряду.

Між тим, ще два ключових міністра зберегли свої пости. Мова йде про міністра оборони Хусейні Тантаві та голову МЗС Ахмед Абуль Гейта.

Главою уряду раніше був призначений Ахмед Шафік. Крім того, Мубарак вперше за 30 років перебування на посаді призначив віце-президента, яким став Омар Сулейман. Перед призначенням він обіймав посаду глави державної розвідки.

На його місце в понеділок Мубарак призначив Мурада Мувафі, який раніше очолював губернаторство Північний Синай.

Джерело з політичних кіл повідомили, що генерал Махмуд Вагді - колишній голова слідчого комітету Каїра - стане новим міністром внутрішніх справ Єгипту.

Нагадаємо, в Каїрі та інших великих містах Єгипту, незважаючи на комендантську годину, в понеділок, 31 січня, вранці продовжилися антиурядові демонстрації з вимогою відставки президента країни Хосні Мубарака. За шість днів хвилювань і заворушень в Єгипті - за даними ЗМІ - загинули близько 150 осіб.

28 січня на тлі безперервних народних хвилювань Мубарак відправив уряд у відставку. Він доручив сформувати новий кабінет міністрів колишньому міністру цивільної авіації Ахмаду Шафіку.

30 січня президент Єгипту доручив новому уряду країни відновити спокій і стабільність, а також боротися з безробіттям і створити нові робочі місця. Мубарак також розпорядився більш активно боротися в країні з корупцією.

Очікується, що 1 лютого в акціях протесту в Каїрі візьмуть участь більш ніж мільйон людей.

Читайте також:

У Єгипті призначили нового керівника розвідки

Єгипетська опозиція проведе мільйоний марш протесту за скинення президента

В революційному Єгипті почали масово евакуювати туристів

Революціонери проголосили початок нової ери в Єгипті

ВідеоВ Єгипті сформувано новий уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: