Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Євросоюзі побудують альтернативний російському "Південному потоку" газопровід

Цей трубопровід поєднає Східну і Західну Європу.

Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія узгодили основні положення меморандуму з будівництва газопроводу Eastring як альтернативу російському проекту газопроводу "Південний потік". Ключові положення документа вже погоджено, найближчим часом сторони його підпишуть.

Про це повідомив прес-секретар проекту Eastring Вахрам Чугурян, передає Радіо Свобода.

Трубопровід Eastring буде універсальним − джерелами газових поставок стане як Західна Європа, так і Росія, Азербайджан, Ірак, Іран та Кіпр.

Eastring газопровід з'єднає Західну та Східну Європу і Балкани за допомогою хабів на словацько-українському і болгарсько-турецькому кордонах.

На офіційному сайті проекту йдеться, що українські транзитні потужності можуть бути використані, але роль України як потенційного держави-транзитера в даному проекті поки окреслена недостатньо ясно.

Цей проект вважається альтернативним, оскільки реалізація "Південного потоку" може зробити низку країн ЄС залежними від Росії на тлі посилення напруженості. Окрім того, обхід України як транзитної території Євросоюз розцінив як політичний тиск та наступ на принципи чесної конкуренції.

Нагадаємо, "Нафтогаз" та польська Gaz-System домовилися про будівництво нового газопроводу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції