В Ющенка не знають, де взяти гроші на бюджетників

Від боргів сьогодні найбільше страждають вчителі та лікарі Західної України, говорять у Секретаріаті президента.

До Нового року в Україні не будуть погашені борги по зарплатах перед працівниками бюджетної сфери.

Про це заявив заступник голови Секретаріату президента Роман Безсмертний.

Страйк профспілок
УНІАН
Невиплата грошей українським бюджетникам може порушити спокій в Україні, говорять в Секретаріаті Ющенка
За інформацією чиновника, станом на 29 грудня сума загальної заборгованості держави перед бюджетниками становить 43,9 мільйона гривень.

Найвідчутнішим цей борг є для мешканців Львівської (22,5 мільйона), Тернопільської (10,6 мільйона) та Івано-Франківської (8 мільйонів) областей. Найбільше від несвоєчасної виплати зарплати потерпають працівники закладів освіти, охорони здоров'я, духовного та фізичного розвитку, органи місцевої влади та місцевого самоврядування.

Безсмертний також зазначив, що вже в січні наступного року проблема боргів по зарплатах серйозно загостриться. Очікується, що вже в січні сума заборгованості перевищить 152 мільйона гривень.

Найбільше від зарплатних боргів можуть постраждати мешканці Чернігівської (там прогнозується борг на рівні 48,4 мільйона гривень), Луганської (39,2 мільйона), Донецької (30,4 мільйона), Івано-Франківської (18,9 мільйона) і Харківської (14,5 мільйона) областей.

Головну проблему команда Віктора Ющенка бачить у бюджеті на 2009 рік. "Аналіз бюджетних показників свідчить про неналежне виконання обов'язків Кабінетом міністрів... Зростання заборгованості із зарплат у бюджетній сфері є тенденцією, яка загрожує соціальному спокою громадян та фінансовій стабільності держави", - сказав Безсмертний.

Нагадаємо, в минулому місяці зарплати українців рекордно знизилися - майже на 5%. Борги за зарплатами в листопаді сягнули суми в 1,7367 мільярда гривень.

Держбюджет на 2009 рік Верховна рада з третьої спроби ухвалила 26 листопада. Президент розкритикував документ, але підписав його.

Після січня наступного року планується перегляд держбюджету.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: