В жовтні у Греції закінчаться гроші

Якщо Афіни до кінця жовтня не отримають черговий кредит для порятунку економіки, Греція може оголосити дефолт.

Заступник міністра фінансів Греції Філіппос Сахінідіс заявив, що влада країни має коштів, щоб утримати країну на плаву лише до жовтня.

"Ми маємо в своєму розпорядженні кошти, щоб протриматися до жовтня", - сказав чиновник, відповідаючи на питання, чи є у грецького уряду гроші, щоб виплачувати пенсії і зарплати.

При цьому Сахінідіс зазначив, що уряд сподівається знайти рішення, щоб продовжити всі виплати надалі.

Без наступного кредитного траншу від ЄС і МВФ обтяжена боргами Греція ризикує опинитися на межі банкрутства. Раніше кредитори заявили, що можуть відкласти надання шостого траншу в розмірі близько 8 млрд євро через невиконання Афінами висунутих до них фіскальних вимог.

Між тим, грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу вкотре пообіцяв, що уряд його країни здійснить додаткові заходи зі скорочення витрат, щоб уникнути дефолту і зберегти членство в єврозоні.

Виступаючи в місті Салоніки, Папандреу заявив, що будь-які зволікання чи коливання принесуть Греції тільки шкоду, назвавши найважливішим пріоритетом уряду "порятунок країни від банкрутства".

За його словами, уряд, "зробивши все необхідне", вийде на узгоджений із кредиторами рівень бюджетного дефіциту. Він також повідомив, що банки, які отримують державне фінансування, будуть фактично націоналізовані.

Влада Греції нещодавно пообіцяла продати держактиви на 50 млрд євро до 2015 року, щоб відповідати умовам кредитної програми ЄС і МВФ. На продаж будуть виставлені аеропорт Афін, два порти, головна телефонна компанія країни, платні дороги і ряд інших активів.

План приватизації визнали вкрай амбітним, але при цьому багато експертів сумніваються в тому, що його вдасться реалізувати. Саме ці активи Фінляндія пропонувала зробити заставою при наданні подальшої допомоги Греції.

Без цієї допомоги Афіни ризикують оголосити дефолт, оскільки при скороченні економіки і як і раніше великому дефіциті бюджету країна не в змозі виплачувати відсотки за боргами. ЄС і МВФ розраховують, що до 2014 року ситуація в економіці Греції покращиться, вона почне зростати і країна зможе почати повертати багатомільярдні борги.

Нагадаємо, 28 липня рейтингове агентство Standard & Poor's у черговий раз понизило суверенний рейтинг Греції: з "ССС" до "СС".

Прогноз щодо рейтингу Греції залишено "негативним". Це означає, що вже найближчим часом його може бути знову змінено. У лінійці Standard & Poor's залишається тільки два рейтинги, гірші за "СС" - "С" і "D", який означає дефолт за зобов'язаннями.

Читайте також:

Влада Греції пообіцяла подолати кризу за два роки

Найбільші банки Греції об'єднаються

Сорос закликає Грецію і Португалію вийти з єврозони

Рейтинг Греції знизили до переддефолтного

Євросоюз і МВФ дадуть Греції 109 мільярдів євро

Берлін і Париж домовилися про порятунок Греції

ВідеоВ Греції тривають протести проти економічної політики уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: