Вадим Новінський переграє Віктора Пінчука в боротьбі за Regal Petroleum

Британська Regal Petroleum з активами в Україні рекомендувала своїм акціонерам продати компанію структурі українського бізнесмена Вадима Новінського "Смарт-холдинг".

Експерти бюлетеня Mirabaud Oil Update, поширюваного лондонським брокером Mirabaud Securities зі швейцарської банківської групи Mirabaud Group, вважають пропозицію "Смарт-холдингу" про придбання британської нафтогазової компанії Regal Petroleum plc з активами в Україні привабливішою у порівнянні з пропозицією структур Віктора Пінчука.

Експерти зазначають, що будь-який аналіз запасів Regal має враховувати технічні і геологічні проблеми компанії в розвитку цих активів, а також політичні і юридичні виклики, з якими вона зіткнулася в Україні. Вони нагадують, що ще в грудні 2006 року Regal зазнав судових витрат у 51 млн доларів для розв'язання проблем зі своїми ліцензіями в Україні.

В зв'язку з цим у Mirabaud Oil Update припускають, що отримання грошей буде більш прийнятним варіантом для акціонерів Regal, ніж очікування росту акціонерної вартості після об'єднання з нафтогазовою компанією "Гео-Альянс" Пінчука.

"Враховуючи міріади питань, що виникають у процесі роботи в Україні, це (приєднання Гео-Альянсу до Regal Petroleum) не найкращий варіант. Як результат, для акціонерів компанії зараз хороша можливість отримати небагато готівки, тому що поки акції торгуються з невеликою премією по відношенню до пропозиції (оферта Energees)", - констатується у висновках аналітиків.

В іншому щотижневому бюлетені FSU Energy, присвяченому колишньому СРСР і Центральній Європі, який видає відоме у світі цінове і аналітичне агентство Argus Media, що спеціалізується на висвітленні кон'юнктури ринків енергоносіїв, стверджується, що "джерела, знайомі з ситуацією, вважають пропозицію Energees привабливішою для акціонерів".

Як повідомлялося, британська нафтогазова Regal Petroleum з активами в Україні рекомендувала своїм акціонерам продати компанію структурі контрольованого українським бізнесменом Вадимом Новінським "Смарт-холдингу" за 121,5 млн доларів.

Раніше Regal Petroleum заявила, що перебуває у фінальній стадії переговорів про продаж за орієнтовну суму близько 120 млн доларів. Потім компанія повідомила, що пропозиція структури "Смарт-холдингу" Energees Investments знайшла одноголосну підтримку ради директорів.

Запропонована ціна купівлі - 24 пенси за одну акцію - на 30% перевищує ціну закриття на торгах 9 грудня.

Водночас, структура ще одного українського бізнесмена Віктора Пінчука, компанія Heamoor Limited оголосила про плани альтернативної, "привабливішої" для акціонерів Regal Petroleum пропозиції купівлі. За даними Heamoor, придбання цього активу вдало доповнить в Україні вже наявний нафтовидобувний актив в особі компанії Geo-Alliance.

Читайте також:

На "Укртелеком" претендує австрійська компанія

"Газпром" отримав доступ до української труби

Податкова збирає підприємців для роз'яснення нового кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: