Валютна криза у Білорусі залишила без роботи 600 тисяч осіб

Відсутність валюти у Білорусі зробила безробітними близько 600 тисяч осіб. Підприємці змушені зупиняти роботу через неможливість закупити імпортну сировину.

Через проблеми на фінансово-валютному ринку Білорусі близько 600 тисяч працівників реального сектора економіки призупинили свою діяльність.

Про це повідомив голова Белстату, голова Ради з розвитку підприємництва у Білорусі Володимир Зіновський на конференції "Розвиток і лібералізація економіки: зустрічні кроки і взаємні зобов'язання держави і бізнесу" в Мінську.

"Ми докладали президентові, Нацбанку, уряду, що у нас близько 600 тисяч працівників, зайнятих в реальному секторі, були вимушені призупинити виробничу діяльність за ініціативою адміністрацій підприємств", - сказав Зіновський.

Проблеми у компаній виникли через те, що  вони не можуть закупити імпортну сировину. Усе це пов'язано з курсоутворенням.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Білорусам перестали продавати золото за національну валюту

У Білорусі почалась золота і діамантова "лихоманка"

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: