Валютні гойдалки. Експерт назвав прогнозований на осінь курс долара

На гривню може чекати девальвація.

Долар цього року наче катався на дитячій гойдалці. На початку 2017-го різко стрибнув угору, а далі плавно покотився додолу. Серпнева позначка - найнижча. Восени він знову може здорожчати.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Зараз, здається, причин для падіння гривні геть немає, говорять економісти. До України надходить валютний виторг від аграріїв, які вкотре побили всі рекорди. Та й українці влітку активно обмінювали валютні запаси на національну валюту, щоби відпочити. Грошей достатньо. Утім, уже у вересні на українців чекає неприємний сюрприз, припускає експерт.

"З осені є один ризик девальвації. Ризик продовження штучної девальвації урядом і Національним банком. Щороку за планом вони на гривню-півтори збираються девальвувати гривню відносно долара", - переконує економіст Андрій Новак.

Експерт прогнозує, вже восени долар знову поповзе вгору і зупиниться на позначці 27,2 грн.

ВідеоОвочі, паливо та долар: експерти спрогнозували напрямок руху цін у новому сезоні

Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар саме по 27,2 грн.

Урядові валютні прогнози такі: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар.

Український бізнес сподівається, що протягом найближчого року обмінний курс буде на рівні 26-29 грн за долар. Про це свідчить опитування, яке серед підприємців провів НБУ.

За всю свою історію гривня встановила антирекорди два з половиною роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

Курс долара США від НБУ
Infogram

Курс євро від НБУ
Infogram

Залиште свій коментар