Валютні гойдалки. Хто винен у стрімкому здорожчанні долара та яким далі буде курс

Валютні гойдалки. Хто винен у стрімкому здорожчанні долара та яким далі буде курс

Фото: Reuters

Ціни на товари й продукти після злету дешевшати разом із валютою не будуть.

В Україні під час новорічно-різдвяних вихідних різко здорожчав долар та знецінилася гривня. Версій, чому так сталося, чимало: від нестабільної світової економіки до залежності від газу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Наприкінці 2016 року, щоби звести бюджетні дебет із кредитом, тобто витратити все, що заплановано, уряд розрахувався за всіма назбираними упродовж року боргами. Одним махом! Пенсіонери, скажімо, отримали одразу дві пенсії – за грудень та наперед за січень. Усі, хто міг заощадити бодай копійчину, пішли купувати долари. І український куций валютний ринок просто захлинувся. Долар на сьогодні вже коштує 28,80 грн, євро – 30,70 грн.

"Погані новини для наступного тижня – 29,40 гривні за долар. Чому так? Бо в грудні Міністерство фінансів вгатило в економіку 140 мільярдів – це в два рази більше, ніж в інші місяці. І народ почав масово купувати долари. На додачу НБУ має надрукувати до 5 мільярдів гривень через банкрутство "Платинум Банку". І хоч Нацбанк активно вкидає долари на ринок, щоб заспокоїти паніку, до кінця січня, на жаль, ситуація буде важкою", - прогнозує Олена Коробкова з банківської асоціації.

Валюта може здешевшати через місяць.

"За нашими прогнозами, це станеться в середині лютого. Долар буде десь 27,5 гривні", - каже Коробкова.

"Гривня стала жертвою надмірних витрат з держбюджету наприкінці року. Значна частина грошей через корупційні схеми потрапила на "чорний" валютний ринок і розгойдала курс. Наразі ситуація стабілізується, розігрітий панікою апетит на долар вгамовується. Я б не радив купувати долар дорожче за 29 гривень наступного тижня. А далі курс увійде у коридор 27,5-28,5 гривні", - говорить фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Хоча, як навчив українців гіркий досвід, якщо долар і повернеться до притомної відмітки 27,5 гривні, то ціни на все, що вже рвонули вгору, назад не повернуться. Першими наразі зорієнтувалися туристичні фірми - перерахували вартість поїздок. Стрімко вгору полізли імпортні овочі-фрукти та напої. Ну, а далі – ліки, техніка. І пішло-поїхало. І найприкріше, що ніхто відповідальності за черговий штучно створений виток цін не понесе.

Валютний термометр: що стало причиною різкого зростання долара

Валютний термометр: що стало причиною різкого зростання долара

Повʼязані теми:

Наступна публікація