Валютні кредити і депозити зникнуть?

Серйозною проблемою української економіки є її надмірна доларизація.

Голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук упевнений, що у держави є всі можливості стабілізувати економічну ситуацію. Для цього, на його думку, потрібно підсилити роль держави як регулятора економіки, забезпечити збільшення грошової пропозиції, а також корінним чином змінити валютну політику.

Банкір наголосив, що валюта не повинна розглядатися державою ані як засіб платежу, ані як засіб накопичення. 

"Валютні кредити і депозити повинні зникнути як клас, а експортну виручку, що надходить на рахунки підприємства, потрібно відразу конвертувати в гривню. При цьому і для підприємств, і для населення іноземна валюта має бути у вільному продажу: для юросіб — із певним регулюванням, для людей — бездефіцитною", — уточнив він.

На думку Гриджука, якщо провести попередню роз’яснювальну роботу, то населення з розумінням поставиться до цих заходів.

"Необхідно довести до свідомості кожного українця, що гривня ніколи не стане достатньо стійкою, незалежною і повноцінною, поки ми не будемо ставитися до неї як до істинно цінної і головної валюти в державі", — підкреслив банкір. 

Нагадаємо, українські експерти прогнозують, що світова фінансова криза серйозно знизить рівень української економіки. Але реформи можуть підняти її на новий, вищий ніж до кризи рівень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: