Валютні кредитки оголошені "поза законом"

Фактично, кредитні валютні картки перетворюються на валютні дебетні карти.

Нацбанк заборонив банкам обслуговування кредитних карт в іноземній валюті.

Так у Нацбанку роз'яснили заборону кредитування в іноземній валюті, що була введена 24 листопада.

Фактично, кредитні валютні картки перетворюються на валютні дебетні карти - тобто їхні власники не зможуть витрачати більше грошей, ніж є на рахунку, пояснив співробітник прес-служби НБУ Олексій Рєпін.

Також обмеження торкнуться і власників гривневих кредитних карт - за кордоном вони не зможуть "залізти в кредит".

Щоб обійти норми НБУ, кредитні установи можуть дозволити клієнтам розплачуватися валютними кредитками. Але фактично банки будуть надавати їм гривневі кредити, оперативно конвертуючи їх в іноземну валюту.

"Клієнт розраховується кредитною валютною картою закордоном, з карти списується сума в євро, платіжна система передає цю інформацію в банк, а банк переводить суму в гривню за курсом платіжної системи. Погашати кредит клієнт буде теж у гривні", - роз'яснив заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Сергій Борисов.

Але НБУ шукає можливості обмежити і такі операції. "Нацбанк хоче ввести правило, що за межами України можна розраховуватися тільки картами в іноземній валюті", - зазначив директор Української асоціації банків-членів платіжної системи ЕМА Олександр Карпов.

Втім, заборона на валютне кредитування по платіжних картах складно буде застосувати у випадку технічних перебоїв при безготівкових розрахунках.

"На технічний овердрафт в іноземній валюті Нацбанк ніяк не зможе вплинути. Якщо клієнт розраховується кредитною картою закордоном, а звіт про операцію приходить на тиждень пізніше, ці кошти не будуть зараховані - і виникне перевитрата, що створить кредит. Цього не можна уникнути", - стверджує Карпов.

Читайте також:

Банкам заборонили видавати фізособам валютні кредити

Нацбанк визнав законними усі валютні кредити в Україні

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Банкам спростили шляхи стягування заборгованості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: