Валютні резерви НБУ перевищили 25 млрд доларів

31 березня НБУ на міжбанку купив 83 млн дол., таким чином, валютні резерви вже складають 25 млрд 125 млн дол.

Валютні резерви НБУ перевищили 25 млрд дол. Про це повідомив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

"Сьогодні НБУ на міжбанку купив 83 млн дол., таким чином, валютні резерви вже складають 25 млрд 125 млн дол.", - сказав Литвицький. "На 31 березня 2009 р. валютні резерви НБУ становили 25,527 млрд дол. Як бачимо, резервна позиція Нацбанку за останні 12 місяців залишилася стабільною, незважаючи на всі виклики", - зазначив він.

Литвицький також нагадав, що зростання економіки, який фіксується в цьому році, - дає підстави стверджувати, що нагнітання ліквідності, що відбувається на тлі щоденної покупки доларів національним банком, не створює зайвого цінового тиску.

"З початку року на 1,8% зросла грошова база. У минулому році за цей же період вона скоротилася на 4,9%. Але й економіка з початку 2010 р. виросла, а не впала. Наскільки виросла, сказати ще складно - немає остаточних даних по ряду секторів. Однак економіка демонструє велику активність, значить, потрібно нарощувати грошову пропозицію. Зараз це нарощування відбувається без ризику для цінової стабільності",- резюмував Литвицький.

Нагадаємо, іноземні інвестиції в Україну з початку 2010 року склали 1,6 млрд доларів.

Про це розповів Литвицький.

Ситуація на валютному ринку за останній місяць демонструє стабільний "позитив" навіть без присутності на ринку регулятора.

Цьому сприяє і відновлення довіри населення, яке розпочинає повертати готівкову валюту в банки, і продаж експортерами своєї виручки, і прихід іноземних інвестицій нерезидентів, які з початку року завели в Україну валюти на 1,6 млрд. доларів.

Читайте також:

З початку року Україна залучила 1,6 млрд доларів інвестицій

МВФ сподівається на швидке поновлення кредитування України

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: