Валютники через заворушення на Євромайдані розхитали курс гривні в Україні

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Валютники через заворушення на Євромайдані розхитали курс гривні в Україні

В обмінниках долар продають по 8,37-8,38 грн/$ / Фото: transphoto.ru

Фінансисти дають невтішні прогнози щодо готівкового ринку на сьогодні.

Вчора валютники влаштували на безготівковому ринку масштабну спекуляцію. Одразу розгойдали курс з 8,37 грн/$ до 8,44-8,45 грн/$, а до кінця дня відкотили до 8,39 грн/$.

Фінансисти перевіряли, чи будуть імпортери скуповувати долари. Як пишуть "Вести", учасники торгів сподівалися, що безлади на вулицях викличуть паніку. Правда, покупці валюти розчарували спекулянтів: за вихідні в США вчора не працювали банки, тому долари перераховувати не можна було. А надто дорогу валюту купувати ніхто не хотів.

В обмінниках долар продавали по 8,37-8,38 грн/$, купували по 8,31-8,315 грн/$. Обмежень на продаж валюти вчора не було, але найчастіше в банках за раз продавали на один паспорт по $ 100.

"Найчастіше люди просто цікавилися, чи можна купити долар. Ажіотажу не спостерігалося. Хоча банки намагалися поменше продавати баксів: адже готівковий курс продажу стояв з ранку на рівні 8,38 грн/$, а безготівковий курс протягом дня досягав 8,44 грн/$, і щоб не входити в збитки, банки продавали той долар, який купили у інших громадян. За законом ми не маємо права протягом одного дня змінювати готівковий курс", - повідомили банкіри.

На цьому тижні вони покладають надії на держбанки. "Вчора від них продажу долара ніхто не чекав: американські банки не працювали, і здійснювати платежі в баксі все одно не можна. Але у вівторок або Ощадбанк, або Нацбанк повинні почати продавати американську валюту. Тоді безготівкові котирування можуть за день впасти до 8,3 грн/$ і навіть до 8,28 грн/$. У цьому випадку до середи до цих же значень відкотяться і готівкові курси", - зазначив заступник голови правління одного з банків.

Тим часом, на сьогодні дають невтішні прогнози щодо готівкового ринку. "Думаю, курс покупки складе близько 8,35 грн/$, а продаж громадянам - 8,40-8,42 грн/$", - вважає головний економіст казначейства банку "Нацкредит" Володимир Фенюк. У цілому, учасники ринку говорять, що глобальних економічних причин для девальвації гривні після домовленості з Росією про кредит немає, а стрибки курсів - це виключно спекуляції на непростій політичній ситуації. Якщо заворушення на вулицях припиняться, курс сам по собі повернеться до колишніх показників.

Раніше повідомлялося, що українцям пообіцяли курс гривні на рівні 8,3 грн/$.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація