Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Валютний термометр. Гривня впевнено поповзла вгору та яким буде курс долара

Під кінець тижня долар заспокоївся на позначці у 25,4 гривні.

Цього тижня, на відміну від минулого, що погойдав гривню, вона впевнено полізла вгору. Експортери – продавали валюту, Нацбанк – викуповував, щоб уберегти долар від надто різкого піке.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Початок тижня: долар – 25,80 грн. Упродовж тижня він дешевшав. І під кінець – заспокоївся на позначці 25,40 грн. Євро: 29,20 грн – початок тижня, 28,80 грн – натепер.

Віце-президент банківської асоціації Олена Коробкова не схибила з оптимістичним прогнозом щодо гривні. Справдились і її очікування про зниження облікової ставки Нацбанком.

"Центральний банк Швейцарії погодився дати 200 мільйонів доларів на поповнення наших валютних резервів. Дорожчають суверенні єврооблігації України. Сталь продовжує зростати – на минулому тижні вона виросла на 12 %. Валютний коридор на наступний тиждень складе від 24,5 до 25,5 гривні за долар", – прогнозує Коробкова.

Отже, позитивно на "здоров'я" гривні вплинуть 200 мільйонів зі Швеції. І – стрибок цін на українську сталь.

А от песиміст із Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вперто стоїть на своєму – немає причин радіти. Може, наразі гривні трішки й ліпше. Але це – тимчасово, вважає він, на тлі важкого хронічного захворювання.

"Різко знижені золотовалютні резерви країни, їх достатньо лише для покриття трьох місяців нашого експорту. Будь-яке зниження буде означати розбалансування ситуації та просідання гривні. Знижена облікова ставка – це означає, що з'явиться більше грошей у банків та існують ризики, що ці гроші будуть витрачені на купівлю валюти. Щодо коридору курсу, то я би не виключав, що долар перевищить відмітку в 26,5 гривні", – прогнозує Устенко.

Отже, зниження облікової ставки – штука небезпечна. Бо в банків залишатиметься більше гривні, яку вони захочуть обміняти на долари.

І будь-який державний форс-мажор зробить дірку в резервах.

Відео Валютний термометр: гривня продовжує зміцнюватися

Залиште свій коментар

Вибір редакції