Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вартість долара повзе донизу у курсах НБУ на 9 серпня

Нацвалюта зміцнюється третій день поспіль.

Національний банк України знизив на 11 копійок вартість долара щодо гривні (8 серпня - 25,42 грн). 

9 серпня одиниця американської валюти коштуватиме 25 гривень 31 копійку. 

Гривня змінюється у курсах НБУ третій день поспіль. До цього нацвалюта України різко втратила у ціні від 25,02 грн до 25,73 грн. Утім, кореляція була не тривалою. Гривню зміцнюють одразу кілька факторів: інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти).

Так, 30 липня, після аукціону з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) було залучено найбільшу цього року суму в гривнях - 17,2 млрд гривень, з яких майже 11 млрд грн залучено в 5,5-річні інструменти в гривні. На курс впливають сприятливі ціни на українську сільськогосподарську продукцію та метал, а також високий урожай. Водночас Національний банк викуповує надлишок доларів, збільшуючи резерви рекордними темпами, іноді скуповуючи з ринку по кілька сотень мільйонів доларів в день. 

В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції