Вартість електрики для населення зросла втричі

Споживачам, які використовують надмірно багато електроенергії, відтепер доведеться платити значно більше.

Національна комісія регулювання електроенергетики з 1 квітня підвищила тариф для населення, яке споживає щомісяця понад 400 кВт/г, в 3,1 рази - до 76,26 коп. (з ПДВ) за кВт/г.

Відповідне рішення комісія ухвалила на своєму сьогоднішньому засіданні.

Новий тариф не застосовуватимуть до наступних категорій побутових споживачів: до багатодітних сімей, які виховують більш як трьох дітей; до прийомних сімей; до абонентів, які проживають у будинках з кухонними електроплитами; до абонентів, які використовують електроенергію на опалювання житла, у разі наявності лічильників зонального обліку споживання.

Під час розгляду цього питання голова НКРЕ Валерій Кальченко нагадав, що, за даними енергокомпанії, на сьогодні кількість абонентів, які споживають понад 400 кВт/г, становить близько 3% (600 тис. абонентів) від загальної кількості побутових споживачів. Водночас ця група споживає 16% (4,6 млрд. кВт/г щороку) від загального обсягу споживання електроенергії населенням.

Кальченко також припустив, що за підсумками запровадження нового тарифу комісія може повернутися до розгляду питання про блокові тарифи. Зокрема, він не виключив можливості зниження планки споживання, до якої застосовуватимуть новий, економічно обґрунтований тариф.

"Цей крок потрібно було зробити. Після відповідного аналізу ми вирішимо, зупинимося ми на 400 чи знижуватимемо планку", - зазначив голова комісії.

Читайте також:

Росія перехопила в України контракт на постачання електроенергії до Литви

НКРЕ пропонує підвищити тарифи на електрику з 1 квітня

Київська мерія підвищить комунальні тарифи у травні

Українці заборгували за комунальні послуги 2 мільярди гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: