Російський ВЕБ не може продати свою українську "дочку", тому вирішив її закрити – ЗМІ

Російський ВЕБ не може продати свою українську "дочку", тому вирішив її закрити – ЗМІ

Фото: УНІАН

Збитки від закриття фінустанови становитимуть 13 мільярдів рублів.

"Внешэкономбанк" не знайшов покупців на свою українську "дочку" – "Промінвестбанк", а тому планує його закрити. Остаточне рішення мають ухвалити в листопаді.

"Промінвестбанк" згортає активні операції: припиняє видавати нові кредити та залучати вклади. Про це пише "КоммерсантЪ" із посиланням на джерела.

Експерти підрахували, що збитки від закриття становитимуть близько 13 млрд рублів (5,2 млрд грн).

ВЕБ повністю розриває відносини з останнім потенційним покупцем - українським і російським бізнесменом Павлом Фуксом, бо йому не вдалося погодити угоду з Національним банком України. Російська держкорпорація вирішила піти шляхом згортання бізнесу в Україні.

"Промінвестбанк" на 99,77% належить ВЕБу. Відповідно до звітності за перше півріччя 2018 року, активи банку перевищують 17 млрд грн (понад 38 млрд рублів). ПІБ посідає 11-е місце за активами на українському ринку. Збиток банку за шість місяців склав 405,5 млн грн (приблизно 967 млн рублів).

Нагадаємо, активний розпродаж банківських активів в Україні російські державні банки почали після введення українських санкцій проти них у березні 2017 року – заборонено виводити капітал на користь материнських структур.

Свої активи в Україні також намагалися продати російські "Сбербанк" та ВТБ – поки безуспішно. Першою відмовитися від продажу вирішила група ВТБ. Так, 15 травня "внучка" ВТБ – "БМ Банк" повідомив клієнтам про припинення банківської діяльності в Україні і рекомендував перейти в український ВТБ. Той своєю чергою також активно згортає баланс, за перше півріччя 2018 року його активи скоротилися від 11 млрд грн до 8 млрд грн (26,2 млрд рублів і 19 млрд рублів), пасиви - від 10,2 млрд грн до 6,4 млрд грн (24,3 млрд рублів і 15,26 млрд рублів). При цьому за півроку зобов'язання банку перед материнською структурою зменшилися вдвічі, до 2,4 млрд грн (5,7 млрд рублів).

Повʼязані теми:

Наступна публікація