Великобританія на межі дефолту

Протягом 2009 року кількість безробітних досягне в Англії 3 млн. осіб.

Після США та Іспанії саме Британія є третім за величиною в світі імпортером капіталу і, за даними Єврокомісії, вже зараз рухається до дефіциту держбюджету майже в 10% за підсумками року.

Невідомий перш за все обсяг витрат на порятунок банків. Балансовий підсумок чотирьох найбільших інститутів країни більш ніж в чотири рази перевищує її ВВП.

Зусилля держави, направлені на порятунок банківського сектора Великобританії, спровокували страхи швидкого настання дефолта. Провідні економісти і інвестори попереджають, що незабаром країна може розоритися. Фунт стерлінгів реагує на це зниженням курсу, а показники економічного розвитку найімовірніше виявляться найслабкішими майже за тридцять останніх років. Помітно росте у Великобританії і рівень безробіття.

На думку валютного стратега інвестиційного банку Dresdner Kleinwort Міхаеля Клавіттера, можливість кризи балансу за поточними операціями більше не виключається. Виникнення подвійного дефіциту балансу за поточними операціями і держбюджету поставить країну в залежність від ввезення капіталу.

Проте багато економістів вважають страхи з приводу можливості державного дефолту перебільшеними. Так, експерт з Commerzbank Петер Діксон називає всі порівняння з Ісландією недоречними.

Директор Національного інституту економічних і соціальних досліджень NIESR Мартін Вил виступає проти панікерства: "Великобританія не знає дефолтов з XVII століття. Їх не було навіть в роки Першої і Другої світових воєн".

Опитані агентством Reuters економісти прогнозують в середньому зниження ВВП в порівнянні з тим же періодом 2007 року на 1,2%. Це означало б найсильніше падіння з 1980 року і стало б формальним підтвердженням настання у Великобританії економічної рецесії.

У листопаді кількість безробітних досягло тут майже 2 млн. осіб, що відповідає показнику 6,1%. Економісти виходять з того, що протягом 2009 року кількість безробітних досягне в Англії рівня в 3 млн. осіб. 

Читайте також:

Криза обікрала британських багатіїв

Принц Чарльз став найголовнішим трудоголіком Британії

Британські університети втрачають доходи через кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: