Венесуела - нафтовий лідер

Венесуела виходить на перше місце в світі з розвіданих запасів нафти. Про це заявив президент Венесуели Уго Чавес.

Венесуела виходить на перше місце в світі з розвіданих запасів нафти. Про це заявив президент Венесуели Уго Чавес у неділю в традиційній телерадіопрограмі, що проходила на одному з родовищ нафтоносного поясу річки Оріноко.

Тут на площі в 55 тис. кв. км, за попередніми оцінками, залягає 235 млрд. барелей нафти, передає ПРАЙМ-ТАСС.

Уго Чавес
Архів
Уго Чавес заявляє про історичні досягнення своєї країни
Після міжнародної сертифікації в 2008 р. цих родовищ разом з уже сертифікованими нафтопромислами, що знаходяться в експлуатації, розвідані запаси нафти Венесуели мають скласти 316 млрд. барелей. За словами Чавеса, в цілому на Близькому Сході і у Венесуелі зосереджено 85% світових запасів рідкої вуглеводневої сировини.

Президент розцінив як історичну подію початок нафтовидобування на континентальному шельфі Карибського моря. ”Вперше за 100 років ми приступили до експлуатації нафти з морської платформи”, - зазначив глава країни.

Він підкреслив, що видобування перших тонн нафти з платформи, розташованій за 3 км від побережжя, стало ”найважливішою технологічною перемогою”. Використовуючи цей досвід, надалі планується значно розширити шельфову розробку родовищ нафти і природного газу, заявив Чавес.

Довідка. На сьогодні Венесуела видобуває 3,1 млн. барелей нафти в день і посідає 5-е місце в світі щодо її експорту. Згідно з національним стратегічним планом ”Нафтовий посів”, до 2012 р. щодобове видобування нафти має досягти рівня у 5,8 млн. барелей.

Доведені запаси нафти країни становлять 11,2 млрд. тонн (7% світових запасів). Найбільші родовища країни - Маракайбо, Фалкон, Орієнтал і Апуре. У 2003 році видобуток нафти склав 153 млн. тонн, споживання всередині країни - 24 млн. тонн, понад 100 млн. тонн було експортовано. Найбільшим імпортером венесуельської нафти є США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: