Верховний суд дозволив компанії Курченка оскаржити націоналізацію Одеського НПЗ

Дата публікації
Перегляди
3799
Верховний суд дозволив компанії Курченка оскаржити націоналізацію Одеського НПЗ

ФК Металіст

Справа буде розглядатися в апеляційному суді.

Кіпрська компанія Empson Limited, яку пов'язують із олігархом-втікачем Сергієм Курченком, отримала право оскаржувати націоналізацію Одеського нафтопереробного заводу (НПЗ). Компанія володіє 99,57% акцій цього заводу.

Відповідне рішення 4 квітня ухвалив Верховний суд України, передає Delo.

ВСУ задовольнив апеляцію Empson Limited і скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомості, що належала Одеському НПЗ.

У листопаді 2015 року рішенням суду завод передали на зберігання та управління державного підприємства "Укртранснафтопродукт". Це було зроблено в рамках розслідування однієї з кримінальних справи проти Курченка.

Компанія олігарха подала апеляцію, але 2018 року суд закрив провадження і повернув скаргу, пославшись на закінчення слідства у справі.

Верховний суд України вважає, що таке рішення порушує Кримінальний процесуальний кодекс. У підсумку скарга Empson Limited буде призначена до нового розгляду в апеляційному суді.

Нагадаємо, група Сергія Курченка СЄПЕК купила Одеський НПЗ у 2013 році. У лютому 2014-го після втечі підприємця завод було зупинено. За даними Генеральної прокуратури, приблизно 65 тис. тонн різних нафтопродуктів, які зберігали на НПЗ, було незаконно реалізовано.

У рамках розслідування кримінального провадження за рішенням суду на користь держави в липні 2017 року конфісковано майно Одеського НПЗ і підприємства. Орієнтовна вартість конфіскованого майна перевищила 5 млрд грн.

Печерський суд столиці постановив узяти під варту олігарха Сергія Курченка

Печерський суд столиці постановив узяти під варту олігарха Сергія Курченка