Верховний суд оприлюднив рішення щодо RosUkrEnergo

ВСУ визнав претензії "Нафтогазу" безпідставними і зобов'язав повернути компанії RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу.

Верховний суд оприлюднив свою ухвалу від 24 листопада, якою залишив чинним рішення судів нижчих інстанцій, які підтвердили рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма (Швеція), яке зобов'язало Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" повернути компанії RosUkrEnergo (Швейцарія) 12,1 млрд куб. м газу.

Про це повідомляється на сайті Верховного суду..

ВСУ погодився з висновками першої й апеляційної інстанцій про те, що рішення міжнародного арбітражу остаточні й обов'язкові для сторін; всі контракти, що стали підставою для прийняття арбітражним судом своїх рішень, містять арбітражну угоду; боржником на процесуальних підставах ці рішення не оскаржено.

Також Верховний суд погодився, що докази про протиріччя публічному порядку України виконання цих рішень безпідставні, і тому відсутні передбачені законом обставини для відмови в задоволенні клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.

В ухвалі ВСУ сказано, що під час арбітражного провадження представники "Нафтогазу" повністю визнали, що правові підстави придбання ним оскаржуваного обсягу газу були відсутні.

"Тобто визнали неправомірність вилучення газу в RosUkrEnergo, що належить йому за правом власності, про що й зазначено в другому окремому рішенні арбітражу. На засіданні Верховного Суду представники НАК "Нафтогаз України" підтвердили, що такі пояснення давалися під час арбітражного провадження", - сказано в ухвалі.

Також суд установив, що "Нафтогаз" не оскаржував юрисдикцію Стокгольмського арбітражу й арбітрабельність спору.

Нагадаємо, 8 червня Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма зобов'язав "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу й надати додатковий обсяг газу в розмірі 1,1 млрд куб. м - як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

"Газпром" дасть Україні знижку лише коли RosUkrEnergo повернуть газ

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

Рада дозволила віддавати Фірташу борги будь-якою ціною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: