Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховний суд Великої Британії починає розгляд апеляцій РФ і України на рішення щодо "боргу Януковича"

Верховний суд Великої Британії починає розгляд апеляцій РФ і України на рішення щодо "боргу Януковича"

Судді мають винести рішення 12 грудня.

Верховний суд Великої Британії в понеділок, 9 грудня, починає розглядати апеляції Росії і України на рішення Апеляційного суду Англії у справі українських боргів за єврооблігаціями на суму в три мільярди доларів (так званий "борг Януковича").

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Російська сторона оскаржує рішення суду загалом, а також висунуту Києвом тезу про примус, а українська – три тези з судового рішення.

Верховний суд планує завершити розгляд суперечки 12 грудня.

Росія наполягає на тому, що суперечку про "борг Януковича" потрібно розглянути у прискореному режимі, а позиція України полягає в тому, що вона не зобов'язана платити борг без можливості його оскаржити.

Високий суд Лондона в березні 2017 року підтримав позицію Росії, але Україна подала апеляцію на це рішення, і Апеляційний суд Англії підтримав позицію Києва. Однак Росія домагається скасування цього вердикту у Верховному суді.

Крім того, українська сторона наполягає на тому, що 2013 року внаслідок політичного та економічного тиску московська влада змусила тодішній уряд України прийняти фінансову підтримку. Москва не погоджується з цим аргументом про примус.

Відео "Борг Януковича": британський суд задовольнив скаргу України у спорі з Росією

"Борг Януковича" - три мільярди доларів для України скасований. Британський Апеляційний суд почув аргументи Києва та повернув справу на розгляд. Суддя вирішив, що суд першої інстанції помилився, коли твердження України не взяли до уваги. Київ запевняв, що ці три мільярди були частиною політики Кремля і мають вважатися політичним хабарем. Відтепер справа розглядатиметься за повною процедурою. А це у свою чергу - відстрочить вимогу Росії про повернення боргу. 

"Борг Януковича": британський суд задовольнив скаргу України у спорі з Росією

Нагадаємо, Апеляційний суд Лондона ухвалив апеляцію України на рішення Високого суду Лондона у справі українських боргів за єврооблігаціями на суму в 3 млрд доларів. Таким чином, Високий суд Лондона буде змушений повернутись до розгляду цієї справи, відтермінувавши остаточний термін повернення Україною цих боргів. Суддя визначив, що під час розглядання позову не було розглянуто аргументи української сторони, а тому вирок має бути переглянуто. 

Ще п'ять років тому, у грудні 2013-го, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу. 2015 року російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт. Високий суд Лондона повинен був у прискореному порядку розглянути справу стосовно боргу. 

Росія вимагала прискорений розгляд і просила ігнорувати в справі Крим. Натомість українська сторона представила письмові роз'яснення про необхідність повномасштабного судового процесу. Наприкінці 2015 року Кабмін України наклав мораторій на виплату цього боргу

Залиште свій коментар

Вибір редакції