Весняні заморозки вплинули на врожай: чи будуть овочі та фрукти у дефіциті

Весняні заморозки вплинули на врожай: чи будуть овочі та фрукти у дефіциті

Фото: Pexels

У дефіциті будуть кісточкові плоди: черешні, абрикоси і персики.

Весняні заморозки вплинули на цьогорічний урожай. Зокрема, через низькі температури у дефіциті будуть кісточкові плоди. Натомість на урожай городини це не вплине. 

За які овочі та фрукти українцям доведеться переплатити - у сюжеті Сніданку з 1+1.

На ринках зараз продають полуницю у середньому за сто гривень за кілограм. Хоча торік у цей самий період була дешевшою на 20-30 гривень. 

Продавчиня Тетяна не лише продає, а сама вирощує і ягоди і городину. Каже, що цьогоріч ціна вища чи не на весь сезонний урожай. Винен у цьому холодний травень. Через це й ціни кусаються: огірок коштує 45 гривень, молода картопля -35-40, помідори - до 80 гривень. 

Директор овочево-ягідного господарства Євгеній Харлан працює на овочево-ягідному господарстві вже не один рік. За його словами, травневий холод і їм наробив лиха. "Суниця садова якраз цвіла два тижні тому. Саме в цей час у деяких регіонах були приморозки. Квіти обпали - ягід не буде", - пояснив чоловік. 

Тому цього року врожай суниці очікують найменший за останні десять років, розповідає агроексперт Олександр Хореєв. Він керівник проєкту, який вже понад 20 років аналізує фруктово-овочевий ринок в Україні. Померзла не тільки ягода. У дефіциті будуть і кісточкові: абрикоси, черешня, персик. 

Натомість без овочів ми не залишимося. Сезонної городини в цьому році буде вдосталь. Трохи вища ціна зараз на ринках через карантин. Зовсім незабаром усе стане на свої місця, прогнозують експерти. Уже зараз стрімко падає ціна на молоду капусту. Вона майже на 20% дешевша, ніж торік. Не змінилися в ціні й кабачки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація