Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ви виграли авто". Як уберегтися від телефонних шахраїв та позбутися рекламної розсилки

Журналісти дізналися про схеми роботи телефонних аферистів.

Телефонні номери майбутніх жертв шахраїв їм надають самі мобільні оператори.

Про це йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Щодня сотні українців стають жертвами телефонних шахраїв, які видурюють у них гроші за допомоги однієї смс.

Однією зі схем є повідомлення про виграш машини. Єдине, що вимагається від щасливчика, – виплатити податок на авто, яке насправді не існує.

"На сайті був вказано, відповідно статті, що 34% податку сплачується, а так як автівка дарується – 1%", - пояснила Тетяна, яка ледь не стала жертвою шахраїв та останньої миті відмовилася від "виграшу".

Однак, сотні українців "ведуться", збагачуючи шахраїв на тисячі гривень.

Оскільки сумніви багатьох щодо 1% податку розвіюють стандартною "погрозою", що переможець втратить свій шанс і виграш перейде наступному у черзі.

Головне, що необхідно для такого шахрайства, – номери мобільних телефонів.

ВідеоЯк не стати жертвою телефонних шахраїв

Наразі отримати базу номерів зовсім нескладно. Деякі телефони можна знайти в інтернеті, інші ж – придбати просто в операторів мобільного зв'язку.

Приватні мобільні номери давно не належать своїм власникам. Їх щодня купують та продають.

І лишається лише сподіватися, щоб його придбала якась служба таксі чи магазин, а не шахраї.

Існують цілі фірми, які торгують контактами. В них можна навіть обрати цільову аудиторію, найбільш вразливу для конкретної розсилки.

Можна обрати власника залежно від віку, статі, суми поповнення мобільного рахунку, одним словом, від бази клієнтів VIP-салонів до баз страхових компаній із прізвищами та іменами клієнтів.

Придбати номер можна й безпосередньо у оператора.

За словами правозахисника Едуарда Багірова, оператори стежать за своїми клієнтами без їхнього дозволу та збирають необхідну інформацію. Правозахисник вважає це прямим порушенням прав споживачів.

Втім, дозвіл у буквальному значенні операторам і не потрібний.

Колись користувачу прийшло повідомлення про залучення до програми, навіть без її описання. Не надіславши відповідь проти участі у невідомій програмі, власник номера автоматично дав згоду на розсилку реклами від оператора і його загадкових партнерів, якими і є сайти з розсилки смс.

Насправді, щоб відмовитися від розсилки потрібно просто подзвонити мобільному оператору і сказати про це. Тобто, повідомити про бажання заблокувати рекламну розсилку від оператора.

Оператор мобільного зв'язку діє за мовчазною згодою клієнта. Тож, якщо він відмовиться – оператори зобов'язані виключити номер із програми розсилки

Це діє, якщо не йдеться про базові послуги. Рекламна розсилка в цей перелік не входить.

Таким чином.  можна відмовитися саме від розсилки за базами мобільного оператора. У тих, хто вже придбав номер користувача, він, однак, залишиться.

Нагадаємо, що у Києві грабіжники придумали новий метод безконтактних крадіжок із банківських картокТепер не витягають гаманці та не крадуть гроші з кишень, а просто зчитують сканером банківську карту, отримуючи доступ до грошових коштів і паролів. У відділенні поліції Дніпровського району міста Києва повідомили, що жертвами пограбувань стали не менше 50 осіб, і це тільки за один місяць. Як передбачається, вони були здійснені за рахунок сканера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції