Вибори-2012 коштуватимуть Україні майже мільярд гривень

Вибори до Верховної Ради у 2012 році будуть втричі дорожчими за попередні.

На чергові парламентські вибори в 2012 році планується витратити мінімум 800 мільйонів гривень. Ця сума зафіксована у проекті державного бюджету на 2012 рік, підготовленому Міністерством фінансів.

У 2007 році, коли у країні пройшли позачергові парламентські вибори, виборча кампанія обійшлася держбюджету у 365 мільйонів гривень. З цієї суми ЦВК витратила 46 мільйонів — на виготовлення печаток, бланків та символіки, а також на організацію процесу на закордонних виборчих дільницях. Окрім того, 14 мільйонів гривень пішло на фінансування окружних виборчих комісій і 303 мільйони — на дільничні виборчі комісії, пише Комерсант-Україна.

За словами заступника голови Центрвиборчкому Андрія Магери "800 мільйонів гривень не вистачить на підготовку і проведення виборів. У серпні ми направили до Кабінету міністрів кошторис, в якому чітко, за статтями вказали витрати, які будуть потрібні для виборчої кампанії. Ми врахували заробітну плату (членів комісій — ред.), виготовлення бюлетенів. Загальна сума склала 1,25 мільярда гривень".

Запропонована Міністерством фінансів сума близька до тієї, яка пішла на фінансування останніх президентських виборів. На їх підготовку і проведення, відповідно до звіту ЦВК, з держбюджету було витрачено 973 мільйонів гривень, у тому числі 459 мільйонів — на проведення другого туру.

За словами Магери більше 80% витрат складає фонд заробітної плати членам виборчих комісій, а решта коштів йде на оплату телефонного зв'язку, канцелярських товарів, відряджень та сплату податків.

"Створюється 226 виборчих дільниць і 34 тисячі виборчих комісій, у кожній з яких будуть працювати від 12 до 24 осіб. Цих 800 мільйонів гривень у проекті бюджету не вистачить навіть на виплату заробітних плат! Скорочення витрат необґрунтоване", — підкреслив заступник голови Центрвиборчкому.

Нагадаємо, 19 листопада 2010 року Конституційний суд України визнав конституційним проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року. У цей же день парламент попередньо схвалив зміни до Конституції, що встановлюють дату чергових виборів до Ради в жовтні 2012 року, а виборів президента — у березні 2015 року.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), до парламенту наступного скликання проходять 6 партій.

13,5% опитаних сказали, що підтримали б Партію регіонів, 10,9% - БЮТ, 7,7% - "Фронт змін", 4,3% - "Сильну Україну", 4% - КПУ, 3,1% - "УДАР" Віталія Кличка.

Читайте також:

Легше сфальсифікувати вибори, ніж перенести

Литвин хоче зобов’язати усіх українців голосувати на виборах

За місце у наступній Раді регіонали платять по 10 мільйонів

Янукович сам вирішить, як будуть проходити вибори в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: