Вибори та газ не пов'язані

Представник "Газпрому" Сергій Купріянов спростовує можливий за'язок виборів в Україні та її газового боргу.

Сергій Купріянов
Lenta.ru
Сергій Купріянов (кадр телеканалу НТВ).
Заява "Газпрому" про борги за поставки газу до України не пов'язана з політичною ситуацією в Україні, зокрема, із парламентськими виборами.

Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Нагадаємо, "Газпром" 2 жовтня повідомив своїх європейських партнерів, що може почати скорочення поставок природного газу до України в разі неврегулювання в жовтні боргу української сторони у розмірі більше 1,3 мільярда доларів.

"Для українських наших колег ця ситуація, ця проблема не є чимось новим. Ми впродовж уже багатьох місяців ведемо напружені переговори з ними, намагаючись знайти варіанти рішення проблеми. Тому новою цю інформацію можна вважати лише для європейських споживачів", - сказав Купріянов у середу в інтерв'ю телеканалу "Вести".

За його словами, вже найближчими днями буде опублікована звітність "Газпрому" за міжнародними стандартами, в якій, зокрема, міститиметься інформація щодо зростання заборгованості споживачів. "Тому у будь-якому випадку інформація потрапила би на ринок", - сказав представник газового холдингу.

"Ну і, нарешті, третє. Оскільки проблема є достатньо неприємною для України, напевно, складно було б знайти який-небудь момент часу, коли її обговорення здавалося б своєчасним для України", - сказав Купріянов.

На його думку, вичерпаним конфлікт можна буде вважати лише тоді, коли "Газпром" отримуватиме платежі. Наразі же йдеться лише про те, що уряд України пообіцяв узяти під контроль ситуацію із заборгованістю за газ.

На питання, які конкретні підприємства і скільки заборговували "Газпрому", Купріянов відповів: "Це питання вже внутрішньоукраїнське, оскільки для нас єдиним входом на український ринок є компанія "РосУкрЕнерго". У свою чергу, в неї є свої споживачі газу, які й накопичили цю заборгованість".

Купріянов не став коментувати заяву Юлії Тімошенко стосовно того, що, якщо вона стане прем'єром, то обов'язково перегляне відносини з "Газпромом". "Поки незрозуміло, про що йде мова", - сказав представник російської сторони.

ВідеоГазовий борг України

ВідеоГість студії - Валерій Чалий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: