Від акцизів на тютюн до соцвиплат: як зміняться ціни в Україні від 1 липня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Традиційно на початку липня зростають тарифи, мита та соцвиплати.

Півроку 2019-го позаду. Але у другому півріччі – від 1 липня – нас знову чекає довгий список цінових змін і торкнеться він кожного.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео Які нововведення чекають українців у другому півріччі

Півроку 2019-го позаду. Але у другому півріччі, від 1 липня, нас знову чекає довгий список цінових змін і торкнеться він кожного. Які саме нововведення чекають українців – у сюжеті.

Які нововведення чекають українців у другому півріччі

Зросли соцвиплати різного штибу й пенсії. Хоч на вигляд ріст дуже символічний. Прожитковий мінімум зросте всього на 83 гривні і стане 1936 гривень. А мінімальні пенсії, які до нього прив’язані – на 67 ( стане 1564 гривні).

Також запрацював ринок електроенергії. Не поспішайте тривожитись: для населення ціна не змінюється. А от підприємцям доведеться платити більше. За прогнозами експертів, приблизно на 40%. А ось це може означати, що зростуть ціни на всі продукти і всі послуги.

Хоч сезонні овочі у липні мають подешевшати: особливо борщовий набір, огірки, помідори. Це щорічна тенденція. Утім, з фруктами все складніше – точніше дорожче. 65-75 гривень за кілограм черешні. Фактично удвічі більше, ніж торік. Було 30-35. А зараз - кінець сезону – і нічогісінько не змінилось. Експерти кажуть: як завжди, винна погода. Частину врожаю побило градом, до того ж весняні дощі не дали бджолам вчасно опилити дерева. І суттєвого зниження вже і не буде – ягода відходить. А от кавуни та абрикоси теж зі старту продаються дорожче, ніж торік. Однак протягом першого липневого тижня пішли вниз.

Дизпаливо та бензин також подешевшали. Найбільші заправки одна за одною – хто на 50 копійок а хто на гривню за літр – зменшили ціну. Це тенденція останніх 2 тижнів. Падати іще є куди, кажуть експерти. Але цього тижня усіх, хто зберігає, транспортує та продає бензин змусили оформляти ліцензії. Тобто всі підпільні заправки мусять зникнути. Чи вплине це на цінопад – поки невідомо.

Якщо ви збираєтесь у подорож і планує зробити біометричний паспорт – то заплатити тепер доведеться більше. На 124 гривні - це якщо робити його без поспіху – за 20 днів. Так само дорожчим стало повторне виготовлення ID картки – на 66 гривень.

А якщо посилочка мусить приїхати до вас з-закордону – і вартість її більше 100 євро, то готуйтесь викласти доплату – мито (10%) і ПДВ (20%). За товари на 140 євро - вартість посилки зросте на 350 гривень.

Окрім цього, зростуть і ціни на тютюн. Бо від 1 липня виріс акциз на цигарки - на 9%. Звичайно, свої витрати виробники перекладуть на курців. Тому готуйтеся: за пачку викладете в середньому на 2-3 гривні більше.

І те, що мало би бути безкоштовним. Безкоштовна діагностика, другий етап медреформи, за якою  аж 56 послуг – від УЗД до видалення нескладних новоутворень – мали бути безкоштовними – не запрацювали. Обіцяють запустити з наступного року. І це оптимістичний прогноз. А поки все і далі - з власної кишені.

А от закон про мову запрацює зовсім скоро – від 16 липня. Тож, медики, вчителі, чиновники, працівники суду, поліцейські й ті, хто працює у сфері обслуговування мають розмовляти українською на роботі. І тут є шанс зекономити, бо штрафи введуть аж за три роки. Ще є час підготуватися. Платитимуть лиш ліниві.

Наталія Ярмола

Залиште свій коментар

Вибір редакції