Від "карти поляка" до фіктивних шлюбів. Як українці підпільно отримують громадянство ЄС

Від "карти поляка" до фіктивних шлюбів. Як українці підпільно отримують громадянство ЄС

Дата публікації
Перегляди
17к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Від "карти поляка" до фіктивних шлюбів. Як українці підпільно отримують громадянство ЄС

Карту поляка можна отримати за 3 тисячі євро / Фото: Гроші

Законно отримати право на проживання чи громадянство в ЄС можуть дозволити собі лише заможні люди.

Економічна нестабільність та війна в країні змушуть українців шукати щастя за кордоном. Легально переїхати до заможних країн важко, як і купити елітну нерухомість, щоб отримати право на проживання чи навіть громадянство. Це можуть дозволити собі лише обрані. Тому в Європі розцвів новий бізнес - продаж українцям підпільного права на громадянство ЄС. Практично всі "торгівці перепустками" - українські емігранти, які втекли у ЕС, там влаштувалися і роблять бізнес, торгуючи власним корупційним досвідом, йдеться у сюжеті передачі "Гроші".

Так, у Латвії, за 71 150 євро можна отримати право на проживання на 5 років, на Мальті - 220 000 євро  за ПНП, громадянство можна отримати після інвестування 650 000 євро до Фонду національного розвитку.         

Для ПНП на 5 років в Греції треба витратити 250 000 євро, у Болгарії - 300 000 євро, в Іспанії - 500 000 євро на 2 роки з правом подовження ще на чотири.

Португалія - 500 000 євро ПНП на 5 років, після - постійне місце проживання мінімум на рік, після чого можна отрмати громадянство.

Для Ірландії потрібно буде 1 000 000 євро для ПНП на 2 роки з правом подовження, а для Кіпру - 2 500 000 євро.                                              

Однак зробити документ, який підтверджує приналежність до певного європейського народу - від польського до румунського, болгарського чи навіть французького - обіцяє купа фірм по всій Україні. Вони допомагають створити в архіві історію з родичами, яка допоможе отримати, наприклад, "карту поляка" за три тисячі євро. Дешевший варіант - стати громадянином Болгарії чи Румунії - 1200 чи 2000 євро відповідно.

Як виявили журналісти, ділків не бентежить, що їхній клієнт не має жодного родича в тих країнах.

Водночас, якщо дозволяє фантазія і акторська майстерність, можна прохати політичного притулку. Треба лише отримати будь-яку візу, хоч туристичну і втекти в країну, де бажаєш жити. Тікати радять подалі, наприклад, до Америки. Там політичним біженцям рідко відмовляють.

Головна трата тоді - знайти юриста, зазвичай теж нашого, який оформить ваш приїзд як втечу від переслідування. За це доведеться викласти приблизно 15 тисяч доларів.

Історію, яку ви вигадаєте, треба розказувати щиро і зі сльозами на очах. Професійні аферисти за немалу копійку допоможуть вам навіть зібрати докази: довідки про побої, наприклад.

Якщо ж на батьківщині ніхто не переслідує і життя у вас тихе і спокійне, а втекти за кордон все ж таки дуже хочеться, ваш шлях - трудова міграція. Для того, щоб швидко отримати посвідку на проживання, треба мати угоду з роботодавцем, або ввійти до складу засновників іноземної фірми. Ціна такої послуги - до двох тисяч євро. Документи оформлюються за кілька днів. І вже через два - три місяці ви як успішний бізнесмен маєте право на постійне проживання у Словаччині.  На цей простий варіант - попит шалений, закордонних компаній, готових взяти в засновники українця з товстим гаманцем - уже не вистачає.

Проте найдорожчим способом отримати євро паспорт виявилось одруження на іноземцеві. 

Іноземців, охочих до українок, - море на сайтах знайомств. Але самій чи самому шукати і зваблювати через мережу - занадто довго. Легше замовити пошук "єврочоловіка" - професіоналам. 

Інтернет переповнений пропозиціями укласти фіктивний шлюб. Як чоловіки, так і жінки хочуть за таку послугу немало. Ось бельгієць - хоче 35 тисяч, ірландець - 16. Ділки, які займаються такими "шлюбами", радять обирати бельгійців, бо в їхній країні - "лояльні служби перевірки".

Ціни за послуги кусаються, але все одно дешевше, аніж купувати нерухомість: середня вартість "шлюбу" становить від 15 до 35 тисяч євро.

Журналісти наголошують, що компанії, які пропонують легкий спосіб отримання громадянства, не несуть жодної відповідальності.  Офісів у них немає, перебувають за кордоном. Забираючи ваші тисячі евро - договір укладуть фіктивний, про надання інформаційних послуг. І окрім того, що втратите гроші, легко можна стати у ЄС персоною нон ґрата на довгі роки. 

Скільки коштує громадянство ЄС

Скільки коштує громадянство ЄС

Наступна публікація