Від початку року гривня стрімко зміцнилась – в НБУ назвали чотири причини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці фактори забезпечують переважання пропозиції валюти над попитом на міжбанківському валютному ринку.

Курс гривні до долара від початку 2019 року зміцнювався під впливом ринкових факторів.

Про це йдеться в коментарі Національного банку України, передає РБК-Україна.

Як зазначають там, ситуацію на валютному ринку зумовлюють насамперед такі чинники:

  • сприятлива зовнішня цінова кон’юнктура для товарів українського експорту, зокрема аграрної і металургійної продукції, і стабільні надходження експортної виручки;
  • наближення строків сплати річних податків до державного бюджету, що стимулює бізнес активніше продавати іноземну валюту;
  • слабке зростання імпорту товарів і низькі обсяги репатріації дивідендів в інвалюті за кордон;
  • чистий продаж валюти населенням.

Ці фактори забезпечують переважання пропозиції валюти над попитом на міжбанківському валютному ринку. Водночас приплив іноземного капіталу в державні цінні папери, який спостерігався від середини січня, на сьогодні уповільнився і не відіграє значної ролі у зміцненні курсу гривні, пояснюють у НБУ.

У НБУ зазначили, що стали активніше скуповувати валюту через сприятливі умови на валютному ринку. Лише протягом першого тижня березня Нацбанк придбав на міжбанківському ринку понад 200 мільйонів доларів для поповнення міжнародних золотовалютних резервів України. Загалом станом на 7 березня чиста купівля валюти НБУ становить близько 700 мільйонів доларів.

Зазначимо, курс гривні до долара на 6 березня становить 26,48 грн, а  до євро - 29,93 грн. Востаннє це було влітку 2017 року. За добу курс гривні до долара зміцнів на 28 копійок, а курс євро -  на 38 копійок.

ВідеоВалютні коливання: чому долар та євро стрімко дешевшають

Курс долара стрімко падає. Від січневого піку у 28,30 гривень за долар, валюта опустилася до 26,90. У чому причина такого різкого зміцнення нацвалюти, ТСН.Тиждень запитав економістів. Відповіді дивіться у сюжеті. 

Валютні коливання: чому долар та євро стрімко дешевшають

Залиште свій коментар

Вибір редакції