Від уряду АРК вимагають звіт

Постпред президента в АРК вимагає від кримського прем'єра Віктора Плакіди відзвітувати, куди підуть кошти, виділені на будівництво української школи в Ялті.

Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Володимир Хоменко вимагає від голови Ради міністрів АРК Віктора Плакіди відзвітувати перед громадськістю через засоби масової інформації про те, куди кримський уряд планує направити кошти, що передбачалися на будівництво української школи в Ялті.

Плакіда Гриценко Хоменко
УНІАН
Зліва направо: прем'єр АРК Віктор Плакіда, спікер Анатолій Гриценко, постпред президента Володимир Хоменко
Про це УНІАН повідомили в Представництві глави держави в Криму.

Хоменко зазначає, що ще в кінці квітня під час поїздки до Криму голова Наглядової ради Міжнародного добродійного фонду "Україна - 3000" Катерина Ющенко ставила питання про необхідність будівництва в Ялті школи з українською мовою навчання. При цьому, підкреслює кримський Постпред президента, голова Верховної ради АРК Анатолій Гриценко і голова Ради міністрів Віктор Плакіда підтримали клопотання ялтинського мера щодо будівництва української школи.

У свою чергу, нагадує Володимир Хоменко, президент України Віктор Ющенко 10 травня надіслав лист прем`єр-міністру України Віктору Януковичу, в якому звернув увагу "на актуальність будівництва в Ялті нової української школи" і запропонував виділити бюджетні кошти на будівництво в порядку компенсації витрат міського бюджету через передачу комунального майна в держвласність.

"Питання було вирішено, й наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України виділені кошти в сумі 400 тис. грн. на "Будівництво української школи І-ІІІ ступенів у місті Ялта", - нагадує Хоменко.

При цьому, за його даними, замість виконання даного рішення уряд Криму своїм листом, підписаним головою уряду автономії, звернувся до керівництва України з проханням внести зміни в цей наказ, а саме: - виключити з переліку фінансування об`єкту будівництва української школи в Ялті в сумі 400 тис. грн.

На думку постпреда президента, такий крок керівництва Кримської автономії "є незрозумілим". "Якщо проект будівництва української школи підтримано на державному рівні - й главою держави, й урядом України, кошти виділені, чому вони не використані за цільовим призначенням? На рішення яких проблем і на які цілі уряд Криму планує направити дані кошти з державного бюджету?" - цікавиться Хоменко.

Він вважає, що такі дії Радміну АРК "не сприяють розвитку державної політики в сфері української освіти в Криму, вносять напругу" у відносини між республіканською владою й територіальною громадою Ялти. В зв`язку з цим Хоменко вимагає від Плакіди пояснити, куди підуть гроші, які призначалися для будівництва української школи.

Як повідомляв УНІАН, Всеукраїнська організація "Студентське братство" також висловила обурення діями кримського прем`єра щодо питання будівництва української школи в Ялті.

За даними міністра освіти та науки України Станіслава Ніколаєнка, в Криму налічується 657 загальноосвітніх шкіл, у яких навчається 187,4 тис. дітей. 10,7 тис. кримських учнів (5,4%) отримують загальну освіту в загальноосвітніх школах із навчанням українською мовою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: