Видавничу справу України підтримають

Президент України наголошує на необхідності докорінної зміни системи державних закупівель у галузі книговидавництва.


Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу глави держави, про це Віктор Ющенко заявив сьогодні журналістам у Донецьку.

"Я буду вимагати формування у бюджеті-2008 200 мільйонів гривень, щоб розгорнути на радикально іншій основі програму державних закупівель, програму фіскального стимулювання випуску української книги", – сказав президент.

За його словами, наступного тижня, за наявності урядової пропозиції щодо зміни режиму тендерної процедури державних закупівель, буде видано відповідний указ президента. Йдеться про зміну процедури закупівлі в тому числі книжкової продукції для шкіл, бібліотек, клубів тощо.

На думку президента, ще однією проблемою книговидавничої галузі є значне скорочення місць роздрібної торгівлі. За його словами, за останні 6-7 років приблизно вчетверо зменшилася площа книжкових магазинів у різних регіонах. "Це, скоріш за все, та робота, яка має бути проведена на рівні органів місцевого самоврядування. Це та державна політика підтримки книговидання, яку треба відновлювати", – зауважив Віктор Ющенко.

Він також нагадав про недостатнє фінансування на сьогодні двох ключових державних програм, які стосуються підтримки українського книговидання, зокрема, програми підтримки української книги та української мови. 

За інформацією Віктора Ющенка, сьогодні в Україні щороку випускають близько 15 тис. найменувань книг загальним накладом 53-55 млн. примірників. При цьому споживча потреба України на рік становить близько 250 млн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: